Dodávky iPhonů v Číně vzrostly v červnu 2022 meziročně o 227 %

Popularita iPhonů v Číně neustále roste. Jejich dodávky v Číně meziročně vzrostly o více než 200 %, podle odhadů UBS, které naznačují solidní červnové výsledky společnosti. V poznámce pro investory, analytik UBS David Vogt nabízí několik myšlenek o dodávkách iPhone v červnovém čtvrtletí, stejně jako o aktuálních dodávkách v roce 2022.

Výsledky se stále zlepšují

Za prvé se zdá, že dodávky Applu v Číně se od května, během kterého se dodávky meziročně snížily o 9 %, výrazně odrazily. Například v červnovém čtvrtletí se dodávky zlepšily a nyní vzrostly o 227 %, i když Vogt poznamenává, že jde o snadné srovnání.

V posledním čtvrtletí se dodávky iPhonů meziročně zvýšily o 25 %, a to i přes makroekonomické protivětry, jako jsou narušení Covid v Číně a širší problémy dodavatelského řetězce. Celkové dodávky chytrých telefonů v Číně meziročně klesly asi o 12 %, především kvůli koronavirovým blokádám v dubnu a květnu.

Kvůli nárůstu dodávek chytrých telefonů Apple Vogt nyní odhaduje, že iPhone představuje větší 11,4% podíl na celkovém trhu v Číně. Místní značky v Číně nyní předávají materiální podíl společnosti Apple v červnovém čtvrtletí.

Analytik nechává svůj odhad 42 milionů kusů iPhonu za čtvrtletí za červen beze změny, ale poznamenává, že je to pravděpodobně konzervativní číslo, které již odpovídá očekávanému oslabení v tomto čtvrtletí.

„Vzhledem k síle v Číně a našim kontrolám se domníváme, že náš odhad iPhonu za čtvrtletí za 42 milionů června (meziroční pokles o 9 %) je pravděpodobně konzervativní a již zachycuje dřívější narušení Covid, což naznačuje, že růst je pravděpodobně před ziskem příští týden,“ píše.

Vogt si udržuje svůj 12měsíční cenový cíl Apple ve výši 185 dolarů, ke kterému dospěje prostřednictvím rámce součtu částí. Představuje „jádro“ společnosti Apple ve výši 171 USD plus to, co nazývá rovnoměrně váženou hodnotou pravděpodobnosti budoucích plánů společnosti Apple v oblasti automobilového průmyslu ve výši 14 USD za akcii.

Předchozí článek

Apple pracuje na ohebném displeji iPhonu, aby byl odolnější vůči poškození

Následující článek

iPhone dokázal přežít 7 hodin na dně moře

Související články

Apple iPad: nová televizní reklama vyzdvihuje iOS 4.2

Apple pravidelně servíruje televizní reklamy na jejich produkty, ve který se většinou zaměří na jednu vlastnost, na kterou chce potencionální zákazníky nalákat. Není tomu jinak ani v prosinci, včera odstartovala televizní kampaň na iPad s iOS 4.2. Jak si můžete všimnout na videu, řeč je především o AirPlay, AirPrint a Multitaskingu. Jak se vám reklama líbí?