Jim Cramer z CNBC řekl, že Apple je nejlepší akcií všech dob

Hostitel “Mad Money” Jim Cramer radí investorům, aby se houževnatě drželi akcie Applu dlouhodobě, bez ohledu na jakékoli krátkodobé problémy. Po nedávném poklesu akcií po zvěstech o poptávce po iPhone 14 osobnost CNBC Cramer vyzvala investory, aby neprodávali své akcie Apple.

Pokles akcií je příležitost

Podle CNBC Cramer říká , že pokles akcií Applu by měl být vnímán jako příležitost.

“Až příště uslyšíte tuhle blbost od Applu,” řekl, “musíte si uvědomit, že stále dostáváte další nákupní příležitost v tom, co považuji za největší akci všech dob.”

„Nakonec je Apple ohromnou akcií, kterou lze vlastnit, a hroznou akcií, kterou lze obchodovat,“ dodal Cramer.

Cramer podpořil svou pozici argumentem, že sada produktů Apple, ekologický systém, který sahá od iPhonů po Apple Music, je příliš cenný na to, aby se od něj zákazníci odvrátili.

Připustil, že existují krátkodobé obavy, ale tvrdí, že jejich rozsah je omezený, když se na to podíváme v čase. Cramer neupřesnil, jaké obavy se konkrétně týkají společnosti Apple, ale ekonomiky po celém světě čelí problémům, které pravděpodobně sníží spotřebitelské výdaje.

Podle vlastních údajů Applu cena akcií společnosti během roku 2022 klesala. Na začátku roku byla na 182,01 dolaru, zatímco 3. října 2022 klesla na 142,45 dolaru.

V březnu a srpnu došlo k nárůstu, ale žádný nepřesáhl prosincové číslo. Apple pokračoval ve zpětném odkupu vlastních akcií až do roku 2022. Tim Cook již dříve řekl, že to byla rada od Warrena Buffetta, která mu doporučila odkoupit akcie, mimo jiné argumentoval, že to pomáhá udržet hodnotu.

“Buffett mi byl velmi jasný,” řekl Cook v roce 2019, “řekl: “Dovolte mi, abych to přerušil, pokud si myslíte, že vaše akcie jsou podhodnocené, měli byste si koupit své akcie.”

Předchozí článek

Pokud chcete pracovat pro Apple, Tim Cook říká, že potřebujete čtyři vlastnosti

Následující článek

iPhony budou v roce 2023 využívat 5G modemy Qualcomm

Související články