iPhone 5: novinka bude možná vybavena hliníkovým krytem

Apple již vyzkoušel snad všechny použitelné materiály na iPhonech. První generace měla záda hliníková, druhá a třetí (iPhone 3G a 3GS) měla záda z plastu a nakonec čtvrtá generace se dostala ke sklu z obou stran a z externí (umístěnou venku) anténou.

Apple již vyzkoušel snad všechny použitelné materiály na iPhonech. První generace měla záda hliníková, druhá a třetí (iPhone 3G a 3GS) měla záda z plastu a nakonec čtvrtá generace se dostala ke sklu z obou stran a z externí (umístěnou venku) anténou.

To, co signalizuje, že iPhone 5 projde znovu radikálním redesignem, je „kauza“ antennagate. Problém s death gripem se sice Apple snažil řešit způsobem nabídnout kryt zdarma, ovšem to jednoznačně nebylo úplné řešení problému. Dá se říci, že zčásti byl problém nafouknutý, ovšem ani to si Apple nemůže znovu dovolit.

Dalším důvodem, proč by měl být nový iPhone redesignován, jsou použité materiály na iPhone 4. Sklo z obou stran sice vypadá pěkně, ovšem dle mnoha lidí má od praktičnosti daleko a nejen že se sklo jednoduše škrábe, ale při pádu máte také velkou šanci, že sklo praskne — což u telefonu s cenou blížící se u vyšší verze k dvaceti tisícům asi nebude úplně žádoucí.

Vrátí se Apple u iPhone 5 k hliníku?

Dle několika zdrojů se Apple kvůli stížnostem chce vrátit „ke kořenům“ — iPhone 5 by měl mít tedy stejně jako první generace záda z hliníku. Dále by samozřejmě měla zmizet externí anténa a vrátit se na původní místo — do útrob iPhonu. A právě tady přichází zajímavá vlastnost — Apple chce umístit veškeré antény do loga Applu zezadu. Toto řešení zní určitě lépe než používat další nový materiál, který by se na iPhonu objevil.

Diskutabilní ale je, zda by jsme se nedočkali podobných problémů jako na iPhone 4. Přecijen, když mobil držíme v ruce, většinou ho držíme tak, že je logo Apple zakryté, což zcelajistě uškodí signálu a může to mít znovu neblahé důsledky jak na používání, tak i na hodnocení iPhonu na různých webech.

iPhonu 5 by jsme se měli dočkat někdy v období červen-červenec 2011 a měl by přinést mj. i dvoujádrový procesor Apple A5, který je i v novém iPadu 2. Navíc se dočkáme s největší pravděpodobností i 64GB verze iPhone 5.

55 comments
 1. Myslim, že tohle bude až u iPhonu 6… iPhone 5 bude podle mě jen naboostovaný iPhone 4 s opravenou antenou, vykonnejším A5 procesorem popřípadě bude o pár mm menší apod… i když hliníkový kryt bych uvítal. Měl jsem iPhone 2G a moc se mi to na něm líbilo 🙂

  1. Hliník je otras. Je to ten istý hliník ktorý mal iPod prvej generácie? Neuveriteľne sa to škrabe.
   Mne sa hrozne páči design iPhone 4 a perfektne sa to drží aj v ruke, pretože bočné hrany sú jasné a zreteľne rovné narozdiel od 3Gs, kde je to zaoblené a už mi to tak pohodlné nebolo.

   To s tým škrabaním je sranda, že? Na oblý hliník ja nedám nič a poškrabe sa. Na rovné sklo som si dal fóliu na to určenú a nie je ju vidieť a nič sa neškrabe.

   Nech len pekne nechajú design a pridajú button na foťák a potiahnu kovy na kritických miestach nejakou odolnou izolačnou látkou. Skôr by som uvítal teórie umiestnenia solárnych článkov pod zadný kryt zo skla a jemné zvýšenie životnosti, obzvlášť vonku (samotné telefonovanie so zariadením pri uchu môže teda žrať menej baterky než doteraz).
   Niečo by mohli porobiť aj s reprákom, lebo ak ho omylom zakryjem, tak, tak nič nepočujem 🙂

 2. Neveřím, že by antény překryli hliníkem. Vedlo by to k horšímu příjmu. Vždyť i iPad 3G má antény pod podivným plastovým překrytem …

 3. To je geniální – Apple nás bude nutit, abychom při telefonování nezakrývali logo a ukazovali ho okolí! :-)))

 4. Myslím že letos bude IPhone představen v podobném duchu jak byl po Iphonu 3 představen IPhone 3GS.
  Trochu menší, rychlejší ale asi nic etremniho…
  Těším se spíše na příští rok kdy Uz bude opravdu možnost že se paměť zvětší na 64GB. A hned jak se tohle potvrdí. Půjdu si lehnout do fronty před obchod…

 5. Mně se to libí takhle jak to je (iPhone 4) ikdyž on Apple vždycky vymyslí něco co se mi zase bude líbit…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Štatistiky: Android je OS číslo 1, Apple a RIM vedie v zariadeniach

Následující článek

iOS 4.3 & Safari 5.0.4 & iTunes 10.2.1: stahujte nové verze!

Související články