Svět iPhone v roce 2019

V roce 2019 se toho u Applu tolik neudálo a mohli jsme tušit, že si firma své trháky nechala na následující rok. V softwaru jsme se dočkali změn minimálních, a co se týká hardwaru, tak nám byl představen nový Mac Pro. O novinky na poli iPhonu nás ale Apple neochudil, s čím novým tedy nová generace přišla?

iPhone 11

Změny v designu tento rok očekával málokdo, a tak se i stalo. Všechny nové iPhony kopírovaly design předchozího iPhonu XS, respektive iPhonu X. Největší novinkou oproti iPhonu XR, se kterým iPhone 11 bývá často srovnáván, byly zejména fotoaparáty. Ty se u nového modelu objevily v základu rovnou dva a to širokoúhlý a ultraširokoúhlý. To umožnilo implementaci lepšího nočního a portrétního režimu bez nutnosti fotky tolik dopočítávat procesorem. Naopak stejný zůstal Liquid Retina displej, tedy klasické LCD. Model byl v prodeji v několika barevných variantách.

iPhone 11 Pro (Max)

U těchto modelů začal už Apple nastiňovat, kam chce se značkou „Pro” mířit. iPhonům 11 Pro totiž přibyl ještě teleobjektiv, který završil trojici čoček. Apple tedy propagaci těchto modelů zaměřil především na oblast focení, a to právem – iPhony 11 Pro a 11 Pro Max dělají opravdu nádherné fotky a nabízejí propracované portrétní a noční režimy. Samozřejmostí pro řadu Max je také obrovský 6,5” displej, i kvůli kterému má tělo telefonu na výšku 15,8 cm.

Předchozí článek

Co se změnilo ve světě iPhonu za rok 2018

Následující článek

Nabitý iPhone rok 2020

Související články

Apple iPad: Hlavní hrdina ve 2 nových TV reklamách (video)

Apple nepřestává masírovat Ameriku reklamou na iPad a před několika dny vydalo reklamu "iPad is Musical". Spot je klasicky zaměřený na aplikace z AppStore, které demonstrují sílu iPadu. Druhá reklama s iPadem v hlavní roli je na aplikaci magazínu Newsday.cz a jasně demonsruje, proč tištěné noviny jen tak něco nenahradí!
Číst více

Zdánlivě dokonalé iTV Shows 2 pro iPhone a iPad

Seriály se díky internetu odstřihly od nutnosti vlastnit televizi a konkrétní kanál, což významným způsobem ovlivnilo nejen mediální svět, ale také procento těch, kteří seriálům podlehli. Bezpochyby mnozí takoví uvítají aplikaci, díky které lze mít o televizní produkci větší přehled.