Svět iPhone v roce 2019

V roce 2019 se toho u Applu tolik neudálo a mohli jsme tušit, že si firma své trháky nechala na následující rok. V softwaru jsme se dočkali změn minimálních, a co se týká hardwaru, tak nám byl představen nový Mac Pro. O novinky na poli iPhonu nás ale Apple neochudil, s čím novým tedy nová generace přišla?

iPhone 11

Změny v designu tento rok očekával málokdo, a tak se i stalo. Všechny nové iPhony kopírovaly design předchozího iPhonu XS, respektive iPhonu X. Největší novinkou oproti iPhonu XR, se kterým iPhone 11 bývá často srovnáván, byly zejména fotoaparáty. Ty se u nového modelu objevily v základu rovnou dva a to širokoúhlý a ultraširokoúhlý. To umožnilo implementaci lepšího nočního a portrétního režimu bez nutnosti fotky tolik dopočítávat procesorem. Naopak stejný zůstal Liquid Retina displej, tedy klasické LCD. Model byl v prodeji v několika barevných variantách.

iPhone 11 Pro (Max)

U těchto modelů začal už Apple nastiňovat, kam chce se značkou „Pro” mířit. iPhonům 11 Pro totiž přibyl ještě teleobjektiv, který završil trojici čoček. Apple tedy propagaci těchto modelů zaměřil především na oblast focení, a to právem – iPhony 11 Pro a 11 Pro Max dělají opravdu nádherné fotky a nabízejí propracované portrétní a noční režimy. Samozřejmostí pro řadu Max je také obrovský 6,5” displej, i kvůli kterému má tělo telefonu na výšku 15,8 cm.

Předchozí článek

Co se změnilo ve světě iPhonu za rok 2018

Následující článek

Nabitý iPhone rok 2020

Související články

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Vskutku velmi zajímavého vývoje jsme se dočkali za poslední dva dny, co se týče zjišťování data uvedení nového iPhone 5. Nové informace týkající se převážně toho, jak bude nový iPhone vypadat, jsme Vám přinesli v minulém článku. Nyní Vás ale můžeme ujistit o tom, že nový iPhone 5 je velice blízko, a pokud tomu nevěříte, máme pro Vás několik informací, které Vás o tom přesvědčí.

RecognizeMe: odemkněte iPhone 4 pomocí rozpoznání vaší tváře

Majitelé jailbreakovaného iPhone 4 si mohou vyzkoušet další zajímavou vychytávku, která umožní odemknutí přístroje pomocí přední kamery. Prográmek RecognizeMe, který seženete v Cydii za $7, nepatří mezi ty nejpraktičtější, ale rozhodně s ním u piva kamarády ohromíte. Podívejte se na video od vývojáře, který si říká Apocolipse.