iPhone 13 uvede vylepšenou technologii Face ID a zajímavou novinku

Mnoho uživatelů iPhonu už nedočkavě čeká na bližší novinky týkající se nové řady. Řada iPhone 13 bude podle nové zprávy obsahovat menší zářez spolu s vylepšeným systémem rozpoznávání obličeje Face ID. U modelů iPhone 13 Pro se také uvádí, že dostanou vylepšený obrazový snímač CMOS, zatímco jiné možnosti než Pro mohou přicházet s obrazovým snímačem používaným v zařízeních iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Předchozí zpráva také tvrdí, že Apple by mohl v řadě iPhone 13 použít Touch ID rozpoznávající otisky prstů. Snímač otisků prstů však pravděpodobně nebude součástí celé řady a může být omezen pouze na jeden model.

Co říkají nejnovější zprávy

S odvoláním na lidi obeznámené s vývojem v dodavatelském řetězci uvádí DigiTimes, že řada iPhone 13 přichází s vylepšeným systémem Face ID, který integruje senzory Rx, Tx a zaplavovací iluminátor do jediného modulu kamery – podobně jako u senzoru LiDAR k dispozici na zadní straně modelů iPhone 12 Pro. To pomůže snížit velikost zářezu u stávajících modelů iPhone. Předchozí zprávy také zmiňují přítomnost menšího zářezu u řady iPhone nové generace.

Jak uvádí MacRumors, řada iPhone 13 má také vylepšený ultraširokoúhlý objektiv se šestidílnou konstrukcí – oproti stávající pětidílné architektuře. U fotoaparátů na modelech iPhone 2021 se také říká, že mají technologii stabilizace posunu snímače pro lepší optimalizaci obrazu.

Apple údajně použije Foxconn a LG Innotek jako dva výrobce pro kamerový modul Face ID s hloubkovou detekcí. Fotoaparát na selfie v řadě iPhone 13 však údajně dodává čínský O-Film.

O modelech iPhone 13 Pro se říká, že mají „nově navržený obrazový snímač CMOS“, který nabízí některá vylepšení. U jiných modelů než Pro v řadě se však říká, že mají stejný snímač CMOS, který je k dispozici u modelů iPhone 12 Pro. Snímače CMOS na nových telefonech budou údajně dodávány společností Sony.

Podrobnosti o datu uvedení řady iPhone 13 teprve budou odhaleny. Je však pravděpodobné, že bude debutovat někdy v září – typický spouštěcí cyklus společnosti Apple.

Předchozí článek

Apple plánuje tenčí špičkový MacBook Air

Následující článek

iPhone 12 dovedl Apple k největším ziskům v historii společnosti

Související články