Apple plánuje tenčí špičkový MacBook Air

MacBook Air je artiklem, který už dlouhé roky nasazuje laťku stále výše a ostatní výrobci notebooků, tedy spíše ultrabooků, mají co dělat, aby mu stačili. Každého příznivce Applu pochopitelně zajímá, jak bude nový model vypadat a jaké vylepšení přinese.

Vylepšený MacBook Air bude údajně vybaven procesorem Apple Silicon nové generace a nabíječkou MagSafe, také bude tenčí i lehčí.

Co novinka přinese?

Po předchozích tvrzeních, že MacBook Air bude v roce 2022 přepracován s mini LED obrazovkou, nová zpráva uvádí, že bude pravděpodobně vydán dříve – a bude obsahovat podstatnější redesign. Vedle potenciálních změn na displeji se říká, že Apple sníží jak váhu, tak velikost svého současného nejlehčího notebooku.

Podle agentury Bloomberg nový MacBook Air nenahradí ten současný, ale spíše zapadne do sestavy jako možnost vyšší třídy.

Očekává se, že bude obsahovat novou generaci procesoru Apple Silicon a bude vydán v roce 2022. Publikace však tvrdí, že je také možné, že vyjde ve druhé polovině roku 2021.

Údajně se Apple zaměřil na zmenšení velikosti MacBooku Air zachováním současné velikosti 13-palcového displeje a snížením rámečků kolem něj. Rovněž vyhodnotil produkci 15-palcové verze, ačkoli nejmenované zdroje tvrdí, že Apple se rozhodl proti této verzi.

Zpráva Bloomberg nezmiňuje mini LED, ale řídí se předpovědí Ming Chi-Kuo, že Apple znovu zavede MagSafe pro Mac. Kuo však pouze uvedl, že to bude u modelů MacBook Pro.

Předchozí článek

Samsung Galaxy S21 vs Apple iPhone 12

Následující článek

iPhone 13 uvede vylepšenou technologii Face ID a zajímavou novinku

Související články