iPhone 13 by mohl mít režim “Always ON”

Připravovaný iPhone 13 by podle nových zpráv mohl mít displej s režimem „Always ON“, tedy vždy zapnutý, který můžeme vidět třeba u Apple Watch. Umožnilo by to telefonu neustále zobrazovat některé informace, ještě předtím, než uživatelé iPhone odemknou. Jedná se o jeden z řady nových přírůstků do iPhonu 13, který ohlásil Mark Gurman z agentury Bloomberg, který odhalil řadu funkcí Apple dříve, než budou zveřejněny.

Lepší displej nabídne více možností

Říká, že nový telefon bude mít „rychlejší čip A15, menší zářez, nový displej pro lepší výdrž baterie, potenciál stále zapnutého režimu, obnovovací frekvenci 120 Hz a upgrade na nahrávání videa“.

iPhone používal OLED displej, který se nachází v Apple Watch od iPhone X a zvěsti říkají, že společnost by jej od té doby mohla používat k trvalému zobrazování některých informací na obrazovce. Technologie OLED umožňuje obrazovkám rozsvítit pouze pixely, které potřebují použít – například ty, které zobrazují čas, informace o počasí nebo jiné užitečné podrobnosti na obrazovce – což znamená, že dopad na baterii je relativně omezený, přestože je obrazovka vždy zapnutá.

Vždy zapnutý displej dorazil s Apple Watch Series 5 a je také v Series 6. Zobrazuje pouze omezenou verzi ciferníku – s časem a dalšími důležitými informacemi – a také aktualizaci pomaleji než obvykle, aby šetřit baterii.

Apple Watch používá speciální technologii zvanou nízkoteplotní polykrystalický oxid nebo LTPO, což znamená, že displeje mohou upravovat své obnovovací frekvence, aby udržovaly nízkou spotřebu baterie. Opakované zvěsti naznačují, že alespoň některé z iPhonů, které mají být vydány později v tomto roce, budou tuto technologii obsahovat. Gurman také ve svém zpravodaji Power On uvedl, že Apple oznámí později v tomto roce nové verze MacBooku Pro, pravděpodobně od září do listopadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

iPadOS 15 – Přehled novinek v aktualizovaném Safari.

Následující článek

Apple uvádí na trh "Magsafe battery pack" pro iPhone 12 a odhaluje tím skryté vlastnosti telefonu

Související články

Apple MacBook Air: Recenze nového modelu 2011

Už od pátku mám příjemnou povinnost testovat nový MacBook Air 13,3", který mě svou Unibody konstrukcí přesvědčil, že je čas na upgrade stávajícího MacBooku Pro z roku 2008. Zda jsem udělal dobře, nebo svých 30.690 Kč investoval špatně, se dozvíte v této recenzi.