Když zadáte špatný název hotspotu, můžete si kvůli chybě deaktivovat v iPhonu Wi-Fi

V systému iOS byla objevena chyba, která může deaktivovat schopnost iPhonu připojovat se k hotspotům Wi-Fi, pokud se pokusí připojit k hotspotu se specifickým názvem, který tuto funkci přeruší. Výzkumník bezpečnosti Carl Schou pojmenoval osobní hotspot Wi-Fi „% p% s% s% s% s% n.“ Při pokusu o připojení k hotspotu Schou zjistil, že se k němu iPhone nemohl vůbec připojit, později zjistil, že v zařízení úplně deaktivoval připojení Wi-Fi.

Pokusy o připojení k jiným hotspotů selhala, s problémem nadále pokračoval po změně SSID hotspotu a restartu iPhone. Problém potvrdili i ostatní, kteří samostatně testovali stejný název SSID. Testy také poukazují na to, že jde o problém právě s iPhony, protože se zdá, že se zařízení Android připojují k neobvykle pojmenovanému přístupovému bodu bez problémů.

Jiní vědci zkoumající tyto jevy se domnívají, že jde o problém s analýzou vstupu, protože znak procenta na začátku může být iOS nesprávně interpretován jako specifikátor formátu řetězce, protože následující znaky mohou být spíše proměnná nebo příkaz než prostý text.

K vyřešení problému na postižených iPhonech musí uživatelé resetovat svá nastavení sítě iOS.

Jak obnovit nastavení sítě v systému iOS:

  • Otevřete Nastavení
  • Vyberte Obecné a poté Obnovit
  • Vyberte Obnovit nastavení sítě
  • Potvrďte požadavek.

Jakmile se iPhone restartuje, nastavte Wi-Fi jako obvykle. Tento objev připomíná textové zprávy, které obsahovaly řetězce a speciální znaky, které by mohly způsobit problémy iPhonům a iPadům. Například dubnová „textová bomba“ přinutila iPhony selhat, pokud byly v příchozím oznámení zobrazeny emodži vlajky a konkrétní znak v jazyce Sindhi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple plánuje nové „Apple Watch SE“, budou rychlejší a s lepším displejem

Následující článek

Apple pravděpodobně plánoval černé keramické Apple Watch Series 5

Související články

Apple: nejlepší čtvrtletí historie, tržba 26,74 miliardy dolarů

Apple před několika hodinami oznámil finanční úspěch za první fiskální období tohoto roku (končící 25.12.2010). Slovo "úspěch" jsem použil záměrně, protože pro Apple nedopadl poslední kvartál vůbec špatně. Naopak, americká společnost zaznamenala nejlepší čtvrtletí v historii, protože jen prodejem 4.13M Maců, 16.24M iPhonů, 19.45M iPodů a 7.33M iPadů si Apple vydělal 15,68 miliardy dolarů!