iPad 2: žádné zlepšení rozlišení, ale se dvěma kamerami!

V době před vydáním každého Apple produktu se objeví mnoho spekulací a jinak tomu není ani u druhého iPadu, který by se měl v nejbližší době ukázat světu. Mezi hlavní “trhák” by měl podle většiny být tzv. “retina” displej, který se objevil u posledního iPhone 4. Nakonec se ovšem prý nedočkáme ani zvýšení rozlišení displeje na dvojnásobek a displej zůstane v původním rozlišení i u druhé verze iPadu.

V době před vydáním každého Apple produktu se objeví mnoho spekulací a jinak tomu není ani u druhého iPadu, který by se měl v nejbližší době ukázat světu. Mezi hlavní “trhák” by měl podle většiny být tzv. “retina” displej, který se objevil u posledního iPhone 4. Nakonec se ovšem prý nedočkáme ani zvýšení rozlišení displeje na dvojnásobek a displej zůstane v původním rozlišení i u druhé verze iPadu.

Nepřítomnost “retina” displeje na iPadu je pochopitelná, neboť by zařízení muselo mít rozlišení okolo 2500×2000, což by nejen bylo těžké (a samozřejmě velmi drahé) vyrobit, ale také by bylo třeba použít mnohem výkonnější hardware, který by byl také velmi drahý, popř. by i velmi rychle vybíjel baterku (stejně jako samotný displej).

Proto nedávné spekulace mluvily o “pouhém” dvojnásobném rozlišení. Tato novinka by byla již akceptovatelnější, i když rozlišení by bylo stále na tablet dost velké (po zdvojnásobení je to 2048×1536). Pro porovnání, i 24″ iMac má menší rozlišení, než by měl mít právě tento iPad.

Poslední spekulace už ovšem dávají studenou sprchu všem, kteří ve zvýšení rozlišení doufali a také možná zčásti udělají radost vlastníkům prvních iPadů, že jejich zařízení ještě nepatří do koše. Změna rozlišení se prý nekoná a tuto spekulaci podporují ověřené zdroje spolu se dvěma známými jmény Apple scény – Kevin Rose a John Gruber.

Druhou spekulací je integrace zadní a přední kamery. Zde jsme si už prakticky jistí, že se kamery opravdu objeví, neboť poslední iOS 4.3 beta 2 dodala nové informace nalezené v samotném softwaru. Je velmi pravděpodobné, že iPad 2 bude mít stejné kamery, jako iPod touch 4. generace, tj. zadní 0,7Mpx se 720p HD videem a přední VGA kameru pro podporu FaceTime.

iPad 2 by se měl objevit v dubnu, oznámen by měl být již brzy, nejpravděpodobněji zní zatím datum 9. února.

13 comments
 1. “Nepřítomnost „retina“ displeje na iPadu je pochopitelná, neboť by zařízení muselo mít rozlišení okolo 4000×3000”

  Dobry vtip. Tolik to neni ani omylem. Proboha, to je tak tezke spocitat, ze s “RETINOU” by mel rozliseni kolem 2500×2000?

  1. Ale tady je rec nikoliv o 2x rozliseni, ale stejnem DPI jako IP4 predpokladam.

   1. Pri stejnem dpi jako IP4 bude rozliseni 2458×1844 px, cca, a ne vycucanych a nesmyslnych 4000×3000.

  2. Zdravim.
   Nevim jak jste pocital velikost “retina” rozliseni vy, muzete mi to nejak vysvetlit? Pokud by se jednalo o opravdovy retina displej, dle meho musi byt rozliseni okolo 4000×3000.

   1. Jak rikam, naucte se pocitat. Jestli soucasny ipad ma pri rozliseni 1024×768 cca 125 DPI, pri 312 DPI (“Retina”) dojdeme k hodnote cca 2458×1844.

    Spokojeny?

     1. No, evidentne je, kdyz autor na vytku, ze to ma spatne, reaguje, ze to ma dobre 🙂

 2. Mimochodem, Kevin Rose jeden s tech, kteri vyrukovali, ze IP2 bude mit retinu. Jinak receno, vi houby, stejne jako ostatni.

  1. To mate pravdu, vim o tom. Jsou to vsechno jenom spekulace, ale posledni reci ukazuji, ze opravdu zadne zvetseni rozliseni nebude.

 3. Pokud vydrží iPhone fungovat delší dobu na výdrž své baterky, neviděl bych problém ani v iPadu, který podle mě nemá nikterak silný grafický akcelerátor, jenž by odbíral více proudu. I po zvýšení by měla být výdrž baterie (dle mého názoru) na dobré úrovni. Přeci jen je samotný iPad větší než iPhone a není problém do něj větší akumulátor zabudovat… Navíc je zaměření iPadu spíše pro domácí účely, byť se dá využít i pro externí účely, kdy nemusí být stále dostupný dobijecímu adaptéru.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Následující článek

Apple: "Dva jsou lepší než jeden", říká nová reklama na iPhone 4

Související články

SuperApple #5: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o novém Bootcampu, o zkušenostech s SSD disky, o zajímavé UPS Fortron, nebo o tom jak vypnout upozorňování při změně hlasitosti v Mac OS.