iPad 2: žádné zlepšení rozlišení, ale se dvěma kamerami!

V době před vydáním každého Apple produktu se objeví mnoho spekulací a jinak tomu není ani u druhého iPadu, který by se měl v nejbližší době ukázat světu. Mezi hlavní “trhák” by měl podle většiny být tzv. “retina” displej, který se objevil u posledního iPhone 4. Nakonec se ovšem prý nedočkáme ani zvýšení rozlišení displeje na dvojnásobek a displej zůstane v původním rozlišení i u druhé verze iPadu.

V době před vydáním každého Apple produktu se objeví mnoho spekulací a jinak tomu není ani u druhého iPadu, který by se měl v nejbližší době ukázat světu. Mezi hlavní “trhák” by měl podle většiny být tzv. “retina” displej, který se objevil u posledního iPhone 4. Nakonec se ovšem prý nedočkáme ani zvýšení rozlišení displeje na dvojnásobek a displej zůstane v původním rozlišení i u druhé verze iPadu.

Nepřítomnost “retina” displeje na iPadu je pochopitelná, neboť by zařízení muselo mít rozlišení okolo 2500×2000, což by nejen bylo těžké (a samozřejmě velmi drahé) vyrobit, ale také by bylo třeba použít mnohem výkonnější hardware, který by byl také velmi drahý, popř. by i velmi rychle vybíjel baterku (stejně jako samotný displej).

Proto nedávné spekulace mluvily o “pouhém” dvojnásobném rozlišení. Tato novinka by byla již akceptovatelnější, i když rozlišení by bylo stále na tablet dost velké (po zdvojnásobení je to 2048×1536). Pro porovnání, i 24″ iMac má menší rozlišení, než by měl mít právě tento iPad.

Poslední spekulace už ovšem dávají studenou sprchu všem, kteří ve zvýšení rozlišení doufali a také možná zčásti udělají radost vlastníkům prvních iPadů, že jejich zařízení ještě nepatří do koše. Změna rozlišení se prý nekoná a tuto spekulaci podporují ověřené zdroje spolu se dvěma známými jmény Apple scény – Kevin Rose a John Gruber.

Druhou spekulací je integrace zadní a přední kamery. Zde jsme si už prakticky jistí, že se kamery opravdu objeví, neboť poslední iOS 4.3 beta 2 dodala nové informace nalezené v samotném softwaru. Je velmi pravděpodobné, že iPad 2 bude mít stejné kamery, jako iPod touch 4. generace, tj. zadní 0,7Mpx se 720p HD videem a přední VGA kameru pro podporu FaceTime.

iPad 2 by se měl objevit v dubnu, oznámen by měl být již brzy, nejpravděpodobněji zní zatím datum 9. února.

13 comments
 1. “Nepřítomnost „retina“ displeje na iPadu je pochopitelná, neboť by zařízení muselo mít rozlišení okolo 4000×3000”

  Dobry vtip. Tolik to neni ani omylem. Proboha, to je tak tezke spocitat, ze s “RETINOU” by mel rozliseni kolem 2500×2000?

  1. Ale tady je rec nikoliv o 2x rozliseni, ale stejnem DPI jako IP4 predpokladam.

   1. Pri stejnem dpi jako IP4 bude rozliseni 2458×1844 px, cca, a ne vycucanych a nesmyslnych 4000×3000.

  2. Zdravim.
   Nevim jak jste pocital velikost “retina” rozliseni vy, muzete mi to nejak vysvetlit? Pokud by se jednalo o opravdovy retina displej, dle meho musi byt rozliseni okolo 4000×3000.

   1. Jak rikam, naucte se pocitat. Jestli soucasny ipad ma pri rozliseni 1024×768 cca 125 DPI, pri 312 DPI (“Retina”) dojdeme k hodnote cca 2458×1844.

    Spokojeny?

     1. No, evidentne je, kdyz autor na vytku, ze to ma spatne, reaguje, ze to ma dobre 🙂

 2. Mimochodem, Kevin Rose jeden s tech, kteri vyrukovali, ze IP2 bude mit retinu. Jinak receno, vi houby, stejne jako ostatni.

  1. To mate pravdu, vim o tom. Jsou to vsechno jenom spekulace, ale posledni reci ukazuji, ze opravdu zadne zvetseni rozliseni nebude.

 3. Pokud vydrží iPhone fungovat delší dobu na výdrž své baterky, neviděl bych problém ani v iPadu, který podle mě nemá nikterak silný grafický akcelerátor, jenž by odbíral více proudu. I po zvýšení by měla být výdrž baterie (dle mého názoru) na dobré úrovni. Přeci jen je samotný iPad větší než iPhone a není problém do něj větší akumulátor zabudovat… Navíc je zaměření iPadu spíše pro domácí účely, byť se dá využít i pro externí účely, kdy nemusí být stále dostupný dobijecímu adaptéru.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Následující článek

Apple: "Dva jsou lepší než jeden", říká nová reklama na iPhone 4

Související články

BBC: značka Apple vyvolává náboženskou euforii

Ano, slýcháváme to často. My, uživatelé Apple produktů, jsme prý ovce. Kupujeme si předražené přístroje jenom kvůli tomu logu jablka co se pyšní vzadu na iPřístroji. Samozřejmě to není názor úplně všech, přesto je to početná skupina. A tato skupina se nyní může ohánět vědeckým důkazem!