iOS 14.5 umožňuje odemknutí iPhonu i při nošení roušky

Nová aktualizace pro iPhone konečně dává lidem možnost odemknout telefon i s rouškou, aniž by museli zadávat přístupový kód. Tato funkce však bude fungovat pouze u těch lidí, kteří mají Apple Watch, protože používají nositelné zařízení k zajištění toho, aby nebyl iPhone ukraden. Nová funkce je představena v iOS 14.5, nejnovější aktualizaci softwaru pro iPhone a iPad. Byla vydána spolu s aktualizacemi pro ostatní platformy Apple, včetně operačních systémů pro hodinky a Mac.

Co aktualizace přináší?

Nejvýznamnější nové funkce přicházejí v aktualizovaném systému iOS, včetně zavedení nových nástrojů proti sledování, přepracované aplikace Podcasts a možnosti požádat Siri o přehrávání skladeb z jiných aplikací než Apple Music. Ale možná nejočekávanější funkcí je nový nástroj, který umožňuje snadné odemknutí telefonu, i když nevidí tvář svých majitelů.

Funkce se aktivuje, když se iPhone podívá na obličej svého majitele a uvidí, že jejich nos a ústa jsou zakryty rouškou. Protože zakrývá části obličeje používané ke kontrole jejich identity pomocí systému rozpoznávání Face ID, je nepravděpodobné, že se telefon odemkne. Ale iPhone poté zkontroluje, zda majitel nosí spárované hodinky Apple Watch, které má na zápěstí, odemčené a poblíž telefonu. To pak umožní iPhone odemknout.

Když k tomu dojde, hodinky budou bzučet na zápěstí a informovat svého majitele, že byly použity k odemčení telefonu. Toto oznámení také obsahuje prominentní tlačítko „uzamčení“, které lze použít, pokud byl iPhone odemčen chybně.

Před vydáním iPhone 12 někteří uživatelé vyzvali Apple, aby znovu zavedl snímač otisků prstů ze starých telefonů, aby jej bylo možné odemknout při nošení masky. Dlouhé dodací lhůty pro iPhone však znamenají, že to pravděpodobně byla dlouhá cesta výrobním procesem, než vypuknutí koronaviru – a rozšířené nošení masky – vůbec začalo.

Předchozí článek

AirTag: Peněženku, batoh ani psa už neztratíte

Následující článek

Díky iOS 14.5 už nebudete sledováni napříč aplikacemi.

Související články