Internet za poslední týden #3 – iPad Pro

Týden 16. – 22. 11. 2015

Po dlouhé době se opět setkáváme u týdenního shrnutí událostí ve světě internetu. Dnes si řekneme o prodejích iPadu Pro a jeho prvních problémech. Nakonec si ještě ukážeme jeden produkt, který sice do kategorie Apple nezapadá, ale není na škodu si ho zmínit.

iPad Pro. Tenký. Lehký Epický. Drahý.

Během týdne se začalo prodávat největší dotykové zařízení od Applu a sice iPad Pro s 13 palcovým displejem. V Česku seženete nejlevnější verzi za astronomickou cenu 24.990 Kč. Nejvyspělejší verze vás vyjde na 33.790 Kč, ceny jsou uvedeny s DPH. K tomuto zařízení si můžete ještě pořídit klávesnici Smart Keyboard za v přepočtu 4.300 Kč, nebo stylus Apple Pencil za 2.500 Kč, opět převedeno podle nynějšího kurzu. Tyto doplňky se začnou v ČR prodávat již brzy, zatím jsou ale nedostatkovým zbožím i v zahraničí a do Apple Storů se dodávají po desítkách kusů.

overview_social

Poměrně zasekané nabíjení.

Nebyl by to produkt od Apple, kdyby se neukázaly i první problémy. U iPadu Pro je to problém poměrně velký. Jde o to, že když iPad dáte na napájení, tak vám celý systém přestane odpovídat a jediným řešením je tvrdý restart. Dobré je vědět, že Apple je s touto situací seznámen a na svém webu poskytuje návod, jak tento problém vyřešit. Určitě to není věc, která se vyskytuje jen u několika kusů, ale chybu zaznamenalo opravdu hodně lidí.

BlackBerry ukazuje, že se ještě nevzdává.

Tento týden se taky začal prodávat nový mobil od Kanadské značky BlackBerry, dříve známé jako RIM. Zařízení nese název PRIV, jako důkaz, že opravdu reprezentuje věc, která je jen vaše a maximálně zabezpečena proti kyberútokům. PRIV by BlackBerry s sebou přináší tolik novinek, že je skoro nemožné je všechny vyjmenovat v takto krátkém a omezeném článku. Tou asi nejzásadnější je, že pod 5,4 palcovým displejem se nachází hardwarová klávesnice, jež je podobná té, která je u modelu Passport. Tudíž má na sobě dotykovou plochu, díky které je možné ovládat část systému. Tou méně důležitou novinku je dvojitě zakřivený displej po hranách, jako to má Samsung Galaxy S6 Edge. Poslední věcí, na kterou mi zbyde místo je, že jako první mobil od BlackBerry se PRIV dočkal téměř čistého Androidu od Googlu. Úpravy se týkají pouze bezpečnosti a předinstalovaných aplikací.

Výstřižek

Předchozí článek

Kupte si Apple Pencil. Za 10.000 Kč.

Následující článek

Apple řeší problémy s iPad Pro

Související články

Drums!: na iPhone si zabubnujete jak na sestavu bicích

Každý si už určitě zkusil na svém iPhonu nějakou tu hudební aplikaci… Ať už šlo o Okarínu nebo o Leaf Trombone od společnosti Smule. Na AppStore je nespočet hudebních aplikací, které určitě stojí za pozornost. Já si však vybral jednu a to aplikaci Drums! Je to bezpochyby nejlepší hudební aplikace s velmi kvalitním zvukem. Já sám ji používám jako pravé bubny při nahrávání zvuků v programu pro Mac a PC Mixcraft, ale k tomu se ještě dostaneme.