Incredible Express: perfektní zábava nejen pro vlakové nadšence

Recenze vlakové hry Incredible Express, která vás na jednu stranu dokáže velice potrápit, ale na druhou stranu si u ní můžete také skvěle odpočinout.

Maria je dívka, které najednou zničehonic spadlo do klína vedení transportní vlakové společnosti, a tak bude potřebovat pomoc, aby tento úděl dokázala vůbec zvládnout. Pokud jste z těch, kteří mají rádi kvalitní chaos management hru, při které občas nebudete vědět, kam dřív skočit, a máte navíc tak jako já v oblibě cokoliv, co jezdí po kolejích, budete tuto hru přímo milovat.

Her s vláčky jsou na App Store určitě desítky, ale sám jsem ještě nenašel a nezkusil žádnou, která by se podobala této, tedy hře Incredible Express, která je na App Store teprve pár dní. Ostatní hry, například oblíbená hra Trainyard, staví spíše na logice – a nebo rychlosti, jako třeba Train Conductor. Transportu zboží z jednoho místa na druhé za využití spletité sítě kolejí, které si musíte sami vybudovat, se nevěnuje žádná (a pokud ano a pouze o ní nevím, určitě dejte vědět v komentářích!).

A teď už zpět k dnešní hře. Jak už vyplynulo z předchozího odstavce, vaším úkolem bude dopravit do města určité zboží, kterého je ve hře opravdu hodně druhů – od kukuřice, přes kečup až po popcorn ši hamburgery. Jak už asi tušíte, ne všechny produkty najdete jen tak se válet na železnici – máte pravdu, ty složitější z nich budete muset nechat vyrobit.

Tím se dostávám k dalšímu aspektu hry, kterým jsou továrny. Některé vám vyrobí produkty bez toho, aniž byste jim museli něco vozit, ovšem některé to budou potřebovat – tak například pro hamburger budete potřebovat housku, kečup a nějaké to maso – a aby to nebylo tak jednoduché, housku budete muset nechat vyrobit zase v jiné továrně.

Zajímavé na této hře je to, že železnice nejsou napevno dané, a tak si ji můžete podle svého uvážení dostavět. Pokud tedy prohrajete level, protože váš vlak musíte objíždět celou hrací plochu, aby se dostal do města, můžete nadávat jen a jen sobě. Vlaků je ve hře několik druhů, ovšem kromě barvy se liší především tím, kolik uvezou vagónů – největší “šunka”, se kterou budete jezdit na začátku, uveze pouze dva, ovšem s postupem dál se bude tento pořet zvyšovat. Dokonce se za chvíli dostanete i k více vlakům naráz, což teprve ukáže, jak moc rychle se umíte ohánět.

Ke všemu tomu samozřejmě přehazujete výhybky, zapínáte a vypínáte semafory a dokonce musíte uklízet trať od krav a dalšího dobytka, který se rozhodl, že si na vaší železnici udělá piknik. V případě, že některé produkty nebudou na mapě k dispozici, bude nutné zavolat “leteckou podporu” a objednat si je. Piloti mají ale tendenci zahazovat je do nejzapadlejších koutů a nejméně používaných částí tratě, takže přeji hodně štěstí při jejich vyzvedávání.

Při tom všem se tak, jak tomu bývá zvykem, snažíte o co nejlepší čas, který by vám měl zajistit dostatečný přísun peněz a hvězd, za které si poté můžete vylepšit, na co si jen vzpomenete.

Levelů je ve hře tolik, že vám bude trvat několik hodin jen samotné dohrání. To vám určitě ale nebude stačit, a tak se vrhnete na bonusové levely a také na získávání lepších a lepších medailí v jednotlivých levelech. Zkrátka a dobře, opakovatelnost je velice vysoká – a to už vůbec nemluvím o soutěžení v získaných dolarech na Game Center či o snaze získat všechny achievementy.

Incredible Express je typem hry, která mi na App Store dlouho chyběla. Pokud budete chtít, dokáže vás přinutit se pořádně zapotit, ovšem na druhou stranu si u ní můžete i skvěle odpočinout. K tomu vám dopomůže nádherná grafika a také skvělá hudba. Zrkrátka a dobře, prakticky nemám hře co vytknout. Dávám 90%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.

Incredible Express HD – 2,39€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 5: nejdůležitější novinky, které Apple zítra (snad) představí

Následující článek

WWDC 2011 Online: podívejte se na video záznam důležité keynote

Související články