iClassic: přehrávač hudby s click-wheel i na iPhone

Click-wheel je ovládací prvek, který jste možná již viděli, nachází se totiž na iPodu Classic a Nano. Někdo však dostal skvělý nápad a iPod Classic “nacpal” do iPhonu a iPodu Touch. Díky tomu nyní můžete základní iPod aplikaci zahodit.

iClassic najdete v Cydii, kde v “původním” repositáři stojí 2 dolary (v jiných ji samozřejmě můžete najít i zdarma). Za tuto směšnou cenu však dostanete úžasně fungující nadstavbu pro základní aplikaci. Původní přehrávač běží stále na pozadí a iClassic si z něj pouze tahá potřebná data jako jsou názvy písniček, playlisty nebo třeba obrázek alba.

V základu má aplikace jiný vzhled než na obrázku, ale v Cydii lze najít spoustu úprav, které umožňují iClassic přizpůsobit na různé způsoby.

Celou aplikaci je zbytečné nějak více popisovat, jelikož zejména v tomto případě vydá video v úvodu článku za tisíc slov, a tak jedinou věc, kterou přidám, je návod na spuštění iClassic přes dvojité stisknutí tlačítka Home.

Pokud totiž chete iClassic spouštět normálně přes HW tlačítko tak, jako to jde u základního iPodu, tak musíte nainstalovat další aplikaci z Cydie. Jmenuje se Custom HomeButton (repo je http://ispaziorepository.com/) a její správná konfigurace je opravdu snadná. V klasickém nastavení iPhone stačí najít položku se stejným názvem, otevřít nabídku možností, zapnout a do posledních dvou řádků vložit text doubletap://net.epelaez.iClassic. Nyní se již bude iClassic spouštět místo klasické iPod aplikace. Další možností, jak to udělat, je kliknout na tlačítko v nastavení iClassic a vynechat tak celou operaci s Custom HomeButton, což ovšem například mně nefungovalo.

6 comments
 1. Vtipný 🙂
  Nevíte někdo, co je to za pozadí (resp.s tema), že na něm padá sníh?

   1. Ale ano,vím,to je aplikace VWallpaper a v pozadí běží video s tímto tématem

 2. Vtipný 🙂
  Nevíte někdo, co je to za pozadí (resp.s tema), že na něm padá sníh?

   1. Ale ano,vím,to je aplikace VWallpaper a v pozadí běží video s tímto tématem

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhoneTips na Facebooku: více jak 1000 fanoušků!

Následující článek

SuperApple #4: tipy a triky pro váš Mac

Související články

České SMS: Posílejte SMS zdarma bez omezení!

Aplikace České SMS je pravděpodobně to, o čem sní všichni zastánci SMSek. Posílání zpráv zdarma z internetu přímo z vašeho iPhonu vám za 0.79€ ušetří spoustu peněz. Telefonní číslo můžete zadat manuálně, nebo vybrat z kontaktů, můžete si dokonce nastavit oblíbené kontakty. Přítomnost historie zpráv je jedním z vymožeností, které tuto aplikaci předčí před konkurencí.