Galcon Labs: perfektně zpracovaná strategie na iPhone!

Říká se, že méně je někdy více. Je lepší mít hru, ve které můžete dělat tolik věcí, že se v tom dokonce ztratíte, nebo hru, která je sice jednoduchá a je v ní pouze pár prvků, ale zato se s ní sžijete během pár sekund? Se hrami jako Galcon Labs se ukazuje, že to druhé je pravděpodobně pravdou.

Říká se, že méně je někdy více. Je lepší mít hru, ve které můžete dělat tolik věcí, že se v tom dokonce ztratíte, nebo hru, která je sice jednoduchá a je v ní pouze pár prvků, ale zato se s ní sžijete během pár sekund? Se hrami jako Galcon Labs se ukazuje, že to druhé je pravděpodobně pravdou.

Galcon Labs bych prezentoval jako vesmírnou verzi hry Modern Conflict, kterou jsme na iPhoneTips recenzovali před pár týdny. Pracuje totiž na velice podobném principu – na mapě jsou různě “poházeny” planety, což jsou jakési základny, které mohou být neutrální nebo obsazeny nějakým hráčem (v lepším případě samozřejmě vámi). Tyto základny, jsou-li hráčem obsazeny, generují v závislosti na své velikosti jednotky, které pak hráč může využít k útokům na další planety a k poražení nepřítele, což je samozřejmě cílem celé hry.

Hra se ovládá velice jednoduše – v pravém dolním rohu (a pozor, hra funguje v normálním i landspace módu!) si nastavíte, kolik procent jednotek chcete z planet do akce posílat (25%, 50%, 75% nebo celých 100%) a pak už pouze prsty označujete planety a následným kliknutím posíláte jednotky do boje. Označit takto můžete více svých planet a pokud provedete dvojklik, označí se všechny vaše planety naráz – to pokud chcete dobýt nějakou opravdu dobře opevněnou planetu. Jednotky zde představují malé trojúhelníčky, které jsou při transportu na mapě vidět všechny – pokud tedy vyšlete třeba 150 jednotek naráz, může se vám stát, že vám bude chvíli trvat, než v té záplavě trohúhelníčků najdete nějaké svoje planety.

To je v kostce všechno o herním systému, pojďme se podívat na zajímavější část hry, což jsou obtížnosti a především módy. Hra neobsahuje ani tři, ani čtyři, ale rovnou deset obtížností a celkem pět módů. Dáváte-li v matematice alespoň trochu pozor, rychle přijdete na to, že je to padesát různých kombinací, tedy padesát různých možností, jak hru hrát – a to je opravdu hodně.

Hodnosti jsou označeny podle hodností vojenských a samozřejmě čím vyšší hodnost, tím větší obtížnost – pokud jste drsní, zvládnete nakonec hru i na obtížnost “Grand Admiral”. Mnohem zajímavější jsou módy – prvním z nich je samozřejmě klasický mód, kdy jsou všechny podmínky normální – nic pro nás, co chceme zažít nějakou pořádnou akci. Druhým, o poznání zajímavějším módem je mód “Billiards”, ve kterém je hra okořeněna tak, že se všechny planety samovolně pohybují po hrací ploše – stane se vám tak, že si sice strategicky zaberete planetu, která je blízko vašich ostatních, ale ona vám během pár sekund odletí na druhý konec, kde si ji zabere nepřítel. Chce to velmi svižné rozhodování a také rychlé prsty.

V módu “Crash” můžou jednotky útočit i samy na sebe – pokud se tedy na hrací ploše potkají trojúhelničky různých barev, zničí se. “Stealth” mód je také velice zábavný – neuvidíte totiž ani počty jenotek na nepřátelských planetách, ani nepřátelské jednotky pohybující se po mapě. Nebuďte proto překvapeni, když se ze tmy najednou vynoří armáda a zabere vám vaši největší planetu. V posledním módu, který je nazván “Assassin”, máte za úkol jako první zabrat určitou poměrně opevněnou planetu.

Jak vidíte, herních možností je opravdu hodně – hra nabízí i multiplayer přes Bluetooth a Wi-Fi, který jsem neměl možnosti vyzkoušet, a také multiplayer přes internet, který jsem vyzkoušet chtěl, ale kvůli poměrně nešťastnému systému registrace a přihlašování se mi to nepovedlo. Samotná hra je graficky zpracována pěkně, což už se nedá v takové míře říci o menu, a doprovázet vás bude zajímavá hudba, která jen tak neomrzí.

Galcon Labs se snaží co nejvíce zjednodušit hraní strategií na iPhonu a dělá to velice dobře. Hra většinou trvá pár minut a pokud se vám nepodaří vyhrát, nevadí, vyberete si jednodušší z deseti obtížností a určitě se vám to povede. Pět různých módů vám zaručuje dlouhou hratelnost. Škoda jen toho rozbitého multiplayeru, což by ale neměl být dlouhodobý problém, protože hra se dočkává updatů poměrně často. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.9.7.1.

Galcon Labs2,39€App Store link

73 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

OpenFeint PlayTime: multiplayerové hraní napříč platformami

Následující článek

iOS 4.1: Nová verze je ke stažení!

Související články

Race After 1977: Adrenalinové závody se skvělou grafikou

Máme pro vás tip na novou závodní hru, která se před několika dny objevila v App Store. Race After 1977 se odehrává v post-apokalyptickém světě, kde na vás čeká 10 různých tratí rozdělených do pěti prostředí. Hra nabízí velmi pěknou 3D grafiku s detailními texturami prostředí a vozidel, navíc nechybí celá řada efektů, které zážitek z hraní ještě více umocňují.

2XL Supercross: prvotřídní motocross na iPhone

Dalším výtvorem firmy 2XL Games, která má na svědomí také například Trophylite Rally je dalšízávodní hra tentokrát na téma motocrossu. Třeba si říkáte že vás podobné věci nebaví, s touto hroumáte ale zábavu zaručenou na dostatečně dlouho. 2XL Supercross rozhodně nešpiní dobrou pověsttéto firmy.