Filmové aplikace pro iPhone: část první (videorecenze)

Určitě hodně z vás natočilo už nějaký ten filmek na svém iPhonu. Ať už to byl film z dovolené, pokus o remake nějakého dobrého filmu od známých režisérů, nebo prostě video zachycující všední den okolo vás. A proto jsem začal s tímto “projektem” několika recenzí, který má za cíl odhait všechny dobré aplikace, které při filmařině budete moci využít. Dnes začnu doopravdy povedenou aplikací s názvem 8mm Vintage Camera.

Určitě hodně z vás natočilo už nějaký ten filmek na svém iPhonu. Ať už to byl film z dovolené, pokus o remake nějakého dobrého filmu od známých režisérů, nebo prostě video zachycující všední den okolo vás. A proto jsem začal s tímto “projektem” několika recenzí, který má za cíl odhait všechny dobré aplikace, které při filmařině budete moci využít. Dnes začnu doopravdy povedenou aplikací s názvem 8mm Vintage Camera.

8mm Vintage Camera.

Jak již název (a ikonka) aplikace napovídá, jedná se o efektovou kameru, která vám umožní natáčet a stříhat „staré“ filmy. Je to takový Instagram pro video. Na výběr máte hned z několika filtrů a čoček. Tedy přesněji z 5 filtrů a 5 čoček. Dále aplikace nabízí takzvaný FRAME JITTER, který přidá více FPS (snímků za sekundu) do vašeho videa. Výsledekem je přeskakování obrázků videa při špatném nakonfigurování staré kamery a promítačky. Je zde opravdu mnoho možností jak si pohrát s videem.

Střih tu sice nenajdete. Zato tu najdete plno různých uživatelských nastavení:

 • Měnit vzhled “doby” pomocí filtru přímo přímo při natáčení (realtime)
 • Zapnutí/vypnutí blesku (iPhone 4)
 • Změna přední či zadní kamery (iPhone a iPod 4. generace)
 • Možnost poslání videa na mail a přímý upload na Youtube
 • Možnost uložení do camera roll

Aplikace stojí na AppStore 1,99€. Myslím si, že za necelých 50 Korun tato alikace rozhodně stojí. Bohužel žádná LITE verze neexistuje.

První video ze serie recenzí “3. generace”, na které vám ukážeme již zmíněné fitry, najdete níž. Pokud máte jakékoliv připomínky, napište do komentářů pod tento článek.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0CUm1XCzLE[/youtube]

Příští video recenze bude na velmi pěknou aplikaci s názvem Hipstamatic.

21 comments
 1. Na fotky bych to ocenil, ale na video mi to příjde zbytečný když to dokáže aji Windows movie maker, nebo jakýkoliv jiný videoeditor v počítači…

 2. Ano, ale ne všichni se s tím chtějí dělat i na PC/Macu… Proto tu je tato aplikace pro natočení nevšedních zážitků s opravdu pvedenými filtry…
  Btw: pokud jsi spíše na fotky tak se těš na další recenzi na téma Hipstamatic 🙂

 3. Tak neviem či to video je dobrý test. Podľa mňa nemá zmysel skúšať farebnosť filtrov a tých lensov pri takej farebnej teplote WB a este na jednoliatom pozadí v šere. Čo sa týka toho ako vyzeral obraz po filtroch, som sa viacej dozvedel z toho sreenu nad videom, no každopádne app vyskúsam..:)

 4. Taky se přídám, že to chtělo lepší podmínky než jedna lampička na stolku z IKEA

 5. Doporučoval bych nechat se inspirovat jinými videorecenzemi, jako mají třeba AppSpy a podobné weby. Takováhle recenze je bohužel celkem k ničemu, podle mě 🙂 Kratší úvod, rychlé střihy, smysluplnější komentář a hlavně lepší prostředí a podmínky pro ukázku aplikace…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple iOS 4.3 Beta: nové gesta a funkce zachycené na videu

Následující článek

App Store: Další legendární odpočet započal (aktualizace)

Související články

Bowtie: ovládání hudby z počítače na iPhone

Bowtie je přesný protiklad aplikace Remote, která byla na tomto webu již dříve recenzována. Na rozdíl od Remote vám totiž Bowtie umožňuje z počítače ovládat přehrávání hudby na iPhonu. Celá aplikace je velice efektní a i přes nízkou cenu jsou k dispozici dvě verze desktopové aplikace - pro Mac a Windows.