Fare City: dokážete zkrotit rozjeté taxíky?

Recenze hry Fare City: Taxi Mania, ve které máte za úkol uhlídat taxíky a dovézt pasažéry tam, kam potřebují.

Her, které testují vaši schopnost “multitaskingu”, je opravdu hodně – namátkou můžu vybrat například hru Aqua Globs, kterou jsme na iPhoneTips již recenzovali. Po pár hodinách hraní můžu ale s jistotou říci, že Fare City: Taxi Mania se s přehledem řadí mezi ty nejlepší – a to jak zpracováním, tak obsahem i dechberoucí grafikou. No, pojďte se přesvědčit sami.

Zajímá vás, kolik zvládnete dělat věcí na jednou? Pokud ano, v této hře di to budete moci vyzkoušet. Váš úkol bude totiž jednoduchý: jako jakýsi dispečer budete kontrolovat a řídit taxíky projíždějící městem s tím, že musíte co nejvíce pasažérů dovézt do cílové destinace. Ale pozor – trpělivost zákazníků má také své meze a vaši řidiči jsou poněkud natvrdlí, takže budete muset dávat pozor i na to, aby se dva taxíky nesrazily.

Ovládat taxíky budete jednoduše pomocí tažení prstem, pomocí něhož “nakreslíte” taxíku cestu, po které má jet. Je třeba se samozřejmě snažit, aby taxík jel co nejkratší a nejvýhodnější cestou. Pokud se vám bude dařit, budete získávat speciální hvězdičky, které představují jakési “havarijní pojištění” – za každou srážku taxíků se vám jedna hvězda umaže a pokud se taxíky srazí a vy nemáte žádnou hvězdu, hra pro vás jednoduše končí. Počet taxíků na mapě se průběžně zvyšuje – zhruba každých pár minut vám přijede nějaký nový.

Hra obsahuje celkem čtyři módy – mód pro začátečníky, který budete pravděpodobně využívat převážně v začátcích, a který je velice podobný druhému, klasickému módu, ve kterém hrajete tak dlouho, dokud máte k dispozici pojištění. Vaším cílem je samozřejmě (tak jako ve všech módech) vydělat co nejvíce dolarů. Třetím módem je “time trial”, který je omezený pouze 90 vteřinami, ve kterých musíte dokázat, jak dobrý organizátor jste – za každého dovezeného pasažéra se vám ale čas na chvíli zastaví. Posledním (a možná že nejzábavnějším) módem je mód “crazy cabs”, ve kterém se vaše taxíky zblázní – bude jich totiž na “hrací plochu” přijíždět mnohem více než obvykle s tím, že už budou naplněné pasažéry. Vaším jediným úkolem bude tedy pasažéry vyložit a poté se taxíků co nejrychleji zbavit, aby vám nepřekážely. Vypadá to jednoduše, ale zaručuji vám, že s takovými sedmi taxíky už je to docela fuška.

Ve hře najdete celkem pět map, z nichž každá je něčím specifická – zatímco první je pravidelná a vhodná pro začátky, další už tak pravidelné nejsou a najdete v nich takové zrady jako například jednosměrku nebo vaše taxíky ohrožující vlak přejíždějící před železniční přejezd. Určitě také nepotěší springfieldská jaderná elektrárna, přes jejíž kouř špatně vidíte na silnice, nebo přístav, do něhož loď každých pár vteřin přiveze obrovské množství čekajících pasažérů naráz. Mapy jsou úžasně propracované a vůbec nevadí, že jich je ve hře jenom pět.

Fare City je propojeno s high-score systémem OpenFeint, takže můžete měřit svoje úspěchy s desetitisíci dalšími hráči – nechybí ale ani desítky achievementů a detailně zpracované in-game statistiky. Jak už bylo zmíněno, grafika je jednoduchá, ale krásná, a hudební doprovod se dá také bez obav zařadit mez špičku. Neustále přicházející updaty s novým obsahem jsou jednoznačně znamením toho, že Fare City: Taxi Mania je názornou ukázkou, jak se má správně dělat hra pro App Store.

Fare City: Taxi Mania (0,79€, lite verze) je díky svému zpracování a ceně naprostý must-have pro hráče, které baví tzv. “chaos management” hry. Grafice a hudbě se nedá nic vytknout a aktivita vývojáře znamená, že je vždy na co se těšit. Kéž by si z tého hry vzali příklad všichni tvůrci her pro App Store.

Moje hodnocení: 90%. Hra byla recenzovaná ve verzi 2.1.

Fare City: Taxi Mania – 0,79€ – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Archetype: online multiplayerový FPS nářez na iPhone

Následující článek

Roztavený iPhone 4: Zákazník si popálil o mobil ruce!

Související články