eTodo: GTD aplikace za 0,79€ lepší než Things

Aplikací pro GTD je na App Store mnoho, a tak není jednoduché vybrat tu správnou. Chtěl bych vám proto představit aplikaci eTodo, která stojí 20 Kč a je více než srovnatelná s Things.

Things je i přes poměrně vysokou cenu oblíbená aplikace, a pokud se zeptáte, jaká je nejlepší, tak vám určitě spousta lidí řekne, že právě Things. Pro studenty však není téměř 8€ málo, a tak mají několik možností – aplikaci koupit, “ukrást” nebo najít vyhovující alternativu.

Tou se může stát právě eTodo. Aplikaci jsem koupil ještě v rané verzi 1.0.1 a byl jsem opravdu nadšen. Vše velmi podobné a něco i lépe zpracované než v Things. Čekal jsem, že přijde verze 1.0.2 s drobnými úpravami, ovšem následovala rovnou verze 2.0, která je v podstatě téměř celá přepsána.

eTodo - hlavní obrazovka

Po spuštění vás přivítají složky, do kterých můžete přidávat úkoly. Já používám přiřazení kategorie až při psaní podrobností, ale někomu může vyhovovat otevření kategorie a následné přidání. Úkoly můžete označovat štítky, přidávat poznámky, přiřadit k nim ikonu, volit prioritu, nastavit datum splnění, ale také opakování. Opakování je například věc, kterou v aplikaci Things nenajdete – její vývojáři ji stále slibují, ovšem uživatelé se stále nedočkali.

eTodo - přidání úkolu

V úkolech můžete hledat, filtrovat je a řadit přesně tak, jak se vám zlíbí, což umožní opravdu rychlou orientaci a pokud chcete, tak můžete svůj ToDo list poslat mailem.

V nastavení máte spoustu možností – od čísla na badge ikoně přes volbu pozadí až po přidávání úkolů zatřesením. Po chvilce hraní můžete z eTodo mít minimalistickou aplikaci jako je Things nebo mít vše s obrázky a dalšími detaily – máte zkrátka velmi volnou ruku v tom, jak bude aplikace vypadat.

Jediný nedostatek oproti Things, který mě napadá, je absence projektů. To je ovšem jediná nevýhoda, která je vyvážena spoustou jiných věcí a v případě potřeby je možné si jednotlivé body rozepsat do poznámky k úkolu … Pokud vás tedy tato aplikace zaujala, tak na App Store je k mání za velmi příjemnou cenu 0,79€.

Recenze na Things a Awesome Note najdete zde.

16 comments
  1. Tak ten nadpis to je trochu vtip, ne? Kdyz to nemá žádnou synchronizaci. Navíc to GUI je taky hezká tragédie, Takový ikspé ikonky.

  2. Tak ten nadpis to je trochu vtip, ne? Kdyz to nemá žádnou synchronizaci. Navíc to GUI je taky hezká tragédie, Takový ikspé ikonky.

  3. Sync s Mackem je opravdu super, zvláště pro ty, kteří mají Win … A cena za Things pro Mac? Vtip?

    Viděl jsi ikony XP? Ty byly ještě horší. 😉

  4. Sync s Mackem je opravdu super, zvláště pro ty, kteří mají Win … A cena za Things pro Mac? Vtip?

    Viděl jsi ikony XP? Ty byly ještě horší. 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Things vs. Awesome Note: test dvou To-Do manažerů

Následující článek

Tip: 3 multiplayer hry pro hraní pod lavicí zdarma

Související články
Číst více

MetaWatch STRATA: dostupné hodinky pro iPhone a Android

Hodinky se jako rozšíření iPhone používají sice už více než rok, ale o jejich unikátní vlastnosti vyzkoušelo na vlastní kůži jen minimum uživatelů. A proč tomu tak je? Uživatelé jsou již natolik navyklí vytahovat telefon z kapsy, že je pro ně investice do rozšíření zbytečná. Nyní ovšem může nastat zlom, hodinky zlevňují.

Paper Trains: buďte vlakovým dispečerem na iPhone i iPad

Je pohodový večer a v železniční stanici se zase nic neděje. Najednou začnou blikat závory a stanicí se prožene rychlík, který po srážce s krávou má dvouvteřinové zpoždění. Hned poté proletí nad zastávkou letadlo, které za sebou táhne reklamu a následně přiletí UFO a začne dělat kruhy v obilí... Zhruba takto vypadá normální den ve hře Paper Trains ze studia Istom Games Kft.