Doodle jump: velice návyková skákačka

Doodle Jump patří u nás i v USA mezi nejstahovanější hry (v tuto chvíli na 7. místě). Že jste o ní neslyšeli? Velká chyba! Měl bych vás před stažením varovat, hra je vysoce návyková. Tuhle “plošinovku” si určitě oblíbíte!

Po spuštění vás uvítá pěkné kreslené menu (“Doodle” je anglický výraz pro “kreslený”). Na plošince již skáče hlavní hrdina – Doodler. Pokud jste někdy hráli známou hru Icy Tower tak budete doma. Cílem je vyskákat co nejvýše po různých plošinkách. To by samo o sobě tak zábavné nebylo, ale autoři hru rozšířili několika vylepšeními, které hru dělají pekelně zábavnou.

Uvítací obrazovka Doodle jump.
Uvítací obrazovka Doodle jump.

Mezi ně patří například High Scores integrované do samotné hry. Zobrazují se totiž na pravé straně obrazovky. Červeně se ukazují dosažené výšky hráčů z celého světa a modře z lokálního iPhonu/iPodu tak, jak vidíte na následujícím obrázku. Tato možnost jde vypnout, pokud vám nevyhovuje. Další skvělou vychytávkou jsou novinky v úvodním menu, ve kterých vás autor může informovat například o úspěchu Doodle jump v prodejích atd. Hru ovládáte nákláněním telefonu.

High Scores ve hře.
High Scores ve hře.

Doodler dokáže odrazem od plošinky vyskočit jen omezenou výšku a proto se občas objevý pružiny, které pomohou překonat větší vzdálenosti. Pozor si musíte dávat na hnědé nakřáplé plošinky, které po našlápnutí prasknou a vy spadnete. Co se často nevidí je možnost proskočit stranou a objevit se na straně druhé. Je to opravdu nezvyk ale pro některé situace není jiné řešení a tato vychytávka přejde rychle do krve.

djump_dira
Černá díra a jezdící plošinka.

Cestu vzhůru vám ale budou komplikovat ještě další překážky. Například černá díra, která Doodlera okamžitě vcucne a také různé příšerky. Ty buď kmitají na místě a nebo jezdí ze strany na stranu. Aby jste se s nimi mohli vypořádat, tak Doodler dokáže střílet nebo po stylu Maria skákat na hlavu. Zní to jednoduše, ale zkuste se soustředit na skákání a zároveň na střílení. Něco mi říká, že by to mohlo jít lépe něžnému pohlaví. 🙂 Pokud se dostanete dost vysoko můžete dokonce potkat i UFO.

Jetpack pro zkrácení vzdálenosti.
Jetpack pro zkrácení vzdálenosti.

V posledním updatu do hry přibyl také jetpack. Pokud ho získáte, tak vás hra pošle asi o 3 000 bodů výše. V té době zmizí překážky, takže se nemusíte bát v té rychlosti letět na kterékoli straně. Hra se dá pozastavit, ale pro zachování fair-play pouze jednou.

Příšerka bránící vašemu skvělému výkonu.
Příšerka bránící vašemu skvělému výkonu.

I přes jednodušší grafiku vám můžu slíbit, že vás hra chytne a zabaví. 0,79€ za to skutečně stojí! Stahovat můžete z AppStore a nebo iTunes.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kIqG2ICUS-c[/youtube]

Předchozí článek

iPhone 3GS: ceny u Vodafone jsou nejnižší

Následující článek

Treasure Grab: nacpěte si kapsy!

Související články