Dnes pro vás máme další dávku her, kterých, jak se určitě všichni shodneme, není nikdy dost. Nejdříve trošku potrápíme mozkové závity v poměrně originální verzi stařičké a legendární hry tetris, a pomůžeme tak robotům zachránit jejich planetu, no a poté už budeme tak duševně unavení, že se uklidníme bezduchým běháním po hřbitově jako zombie.
RoboSockets: Link Me Up
Kdo nikdy v životě nehrál tetris, nemůže se nazývat hráčem. Tato legendární hra už má za sebou pěkných pár desítek let, a tak už se za tu dobu stihlo objevit velké množství variací, z nichž některé jsou dobré a u jiných byste si přáli, abyste je nikdy nespustili. RoboSockets: Link Me Up patří samozřejmě k těm lepším, protože kromě originální variace nabízí ještě zajímavý a propracovaný příběh, který vás bude bavit sledovat.
Byla nebyla, existovala jednou malá planetka v dalekém vesmíru, kterou ale postihlo podobné neštěstí, jako kdysi dinosaury na planetě Zemi – zkrátka do ní narazil obrovský meteorit. Pro roboty, kteří planetu obývali a kteří na ní do té doby žili v míru a blahobytu, to byla strašná rána – po nárazu sice nevyhynuli, ale jejich těla byla natolik rozbitá a s tak malým množstvím energie v bateriích, že se nebyli schopni sami zregenerovat. A proto přicházíte na řadu vy.
Úkol je jednoduchý – v každém levelu je třeba nasbírat určité množství energie, abyste oživili nějaké ty roboty a abyste mohli postoupit dále. Energii získáte jedině tak, že spojíte dohromady minimálně pět robotů (samozřejmě čím delší řetězec vytvoříte, tím více energie získáte). Robotů je hned několik druhů, z nichž každý má “konektory” na jiné straně (a také jich má jiný počet) – všichni však zabírají “jedno políčko”, čímž se hra odlišuje od původního tetrisu. Nesnažíte se zde tedy vyplnit řady, ale vytvořit co nejdelší řetězec.
Odměnou vám za to kromě postupu budou také různé achievementy a především střípky informací o robotí společnosti, která na planetě předtím žila. Dozvíte se například, jak úplně první robot “Zero” vytvořil ze své levé ruky robota “Zero One” a z pravé “Zero Two” či jak podrobně probíhá recyklace robotích končetin.
Baví-li vás tento typ her, určitě se bez této hry neobejdete. Originalita a příběh v pozadí dělá z RoboSockets: Link Me Up hru, která nesmí chybět ve sbírce žádného příznivce logických her. Za sebe dávám 70%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.2 a jde o universal app, tedy verzi jak pro iPhone, tak i pro iPad.
RoboSockets: Link Me Up – 0,79€ (momentálně free!) – App Store link (iPhone/iPad)
Zombie Runaway
Mozek už jsme procvičili, a tak je čas se trošku proběhnout. Řada z vás tuto aktivitu určitě provozuje, ale vsadím se, že nikdo z vás neběhá po hřbitově slalom mezi hroby – a že nikdo z vás není zombie.
Přesně o toto totiž půjde – jako zombie poběžíte po hřbitově a v cestě vám bude stát spousta náhrobků, kterým se můžete buďto vyhnout nebo je přeskočit – to v případě, že půjde o ty nízké, jinak si pořádně namlátíte. Cestou budete sbírat různé powerupy jako třeba kolo, se kterým budete moci hroby projíždět, a také mince, které vám přidají skóre. Jde však převevším o to, doběhnout nejdál a vydržet co nejdéle, protože se hra neustále zrychluje.
Pokud by vás omrzel regulérní mód, můžete zkusit mód “blitz”, který bude ještě navíc omezený časově. Zajímavostí je, že jakmile pro vás hra skončí (tedy narazíte-li do hrobu), hra vám dokonce sdělí, čí hrob to vlastně byl – a to se určitě hodí.
Zombie Runaway je takovou průměrnou oddychovkou, která alespoň z mého pohledu nemá žádný pořádný nápad. Grafika a zvukové efekty by také zasloužily vylepšit. Nechci ale tvrdit, že jde o totální propadák – na příležitostné odreagování se hra hodí dobře. Moje hodnocení: 50%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.0 a stejně jako u předhozí hry jde o universal app, takže si ji zahrajete jak na iPhonu, tak i na iPadu.
Zombie Runaway – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)
Komentáře jsou uzavřené.