Dvojrecenze: iSlash a požírání dortíků ve Foodies

Poté, co se pořádně vyřádíte sekáním dřeva ve hře iSlash, bude třeba pomoci Samovi v požírání dortíků, aby ztloustl natolik, že bude jeho „vyvolená“ souhlasit s tím, že si ho vezme.

Her není nikdy dost, a tak se dnes opět podíváme rovnou na dvě. V první si tak trošku zahrajeme ne ninju a budeme se snažit rozsekat všechno, co nám přijde pod ruku (což věřím, že je oblíbenou činností většiny z nás), zatímco v té druhé bude našim úkolem pomozi příšerce Samovi v požírání dortíků, aby ztloustl a zalíbil se tak své vysněné „slečně“.

iSlash

Sekání čehokoliv je velice oblíbenou činností, jak ostatně dokazuje třeba úspěch hry Fruit Ninja. Ve hře iSlash si zasekáte taky, ovšem vaší obětí budou různé dřevěné obrazce. Cílem hry je osekat z daného kusu dřeva zhruba osmdesát procent plochy, což je velice ztíženo nejen tím, že na určitých místech je dřevo vyztuženo železem, ale také tím, že se po něm pohybují „nepřátelské hvězdice“, které nesmíte zasáhnout, jinak pro vás hra končí. Useknout také můžete pouze tu část, na které se žádná hvězdice nenachází.

Celé to tedy bude o tom, jak dobrý máte postřeh. Hra samozřejmě odměňuje odsekávání co největších kusů, ne sekání po třískách, a tak se vyplatí vždy chvíli číhat na ten správný moment. Na druhou stranu však nesmíte vyčkávat příliš dlouho, neboť některé hvězdice mají schopnost se po určité době rozpadnout na více kusů. Pokud budete sekat dobře, hra vás odmění různými power-upy.

Hra nabídne více než sto levelů, z nichž u každého se budete snažit získat tři hvězdičky, a pokud by vám to ani v kombinaci s ne zrovna malým počtem achievementů nestačilo, určitě si užijete zajímavý multiplayer mód prostřednictvím systému Game Center. Ten spočívá jednoduše v tom, že kdo dříve oseká určitou plochu, vyhrává. Hra má naštěstí poměrně dost hráčů, a tak na svého protivníka nebudete čekat příliš dlouho.

Pokud tedy máte zrovna náladu něco rozbít či rozsekat nebo se jen zrovna nudíte při hodině dějepisu, tato hra přijde velice vhod. Kromě povedené grafiky a obecně herního zážitku je super také fakt, že se pravidelně dočkává nových levelů a vylepšení (například již zmíněného multiplayer módu, který prozatím zřejmě bohužel chybí ve verzi pro iPad). Určitě vyzkoušejte. Moje hodnocení: 80%. Hru jsem hrál na iPhonu ve verzi 1.4.0.

iSlash – 0,79€ – App Store link (iPhone)

iSlash HD – 1,59€ (ve slevě za 0,79€) – App Store link (iPad)

Foodies

A nyní úplně z jiného soudku: Příšerka nebo spíše „příšerák“ Sam je zamilovaný do Pam, která je však pouze na vykrmenější. Není to sice příliš obvyklá situace, ale i tak bude Sam potřebovat pomoct během týdne sníst co nejvíc dortíků, aby Pam souhlasila s tím, že si ho vezme. Pomůžete mu?

Hra Foodies má poměrně neotřelý fyzikální herní princip. Displeje se totiž dotýkáte dvě prsty, mezi kterými se vytvoří něco jako prkno, po kterém pak Sam poskakuje a sbírá dortíky. Nakláněním tohoto prkna pak ovládáte jeho směr či výšku skoku.

Nebude to však tak jednoduché, protože kromě toho, že Sam nesmí „vypadnout z obrazovky“, nesmí se ani přiskřípnout mezi nějaký mechanismus či se dotknout například nepřátelských ozubených kol. Na první pohled to vypadá sice jednoduše, ale občas vám to dá opravdu zabrat.

Vyřádit se můžete v celkem 80 levelech, které sledují příběh těchto dvou příšerek. Graficky a hudebně nelze hře prakticky nic vytknout, a tak jediná škoda je fakt, že nenabídne více „challenges“ – ať už v podobě achievementů či něčeho jiného. I tak se ale jedná o zajímavý titul, který stojí za to vyzkoušet. Moje hodnocení: 75%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.1.

Foodies – 0,79€ – App Store link (iPhone)

Foodies HD – 1,59€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Trenches 2: zářný příklad nevyužitého potenciálu

Následující článek

Novinky roku 2012: iTV 32" a 37", rozpoznávání obličeje v iOS

Související články