Artree: odpočiňte si a nakreslete krásný strom

Stačí, když se jen pohodlně usadíte a zaposloucháte se do relaxační hudby, zatímco vám Artree začne kreslit nádherné stromy všemožných barev.

Artree na vás není náročné. Stačí, když se jen pohodlně usadíte a zaposloucháte se do relaxační hudby, zatímco vám začne kreslit nádherné stromy všemožných barev. Nebo potřebujete mít nad věcmi kontrolu? Není problém, nakreslete si váš strom sami. Artree je skvělým způsobem, jak si odpočinout a přitom ještě získat vynikající pozadí na plochu (wallpaper).

Aplikaci můžete hned od začátku nechat pracovat samu nebo ji můžete k tomu, aby vám nakreslila váš ideální strom, pomoci. Stačí jen kliknout na ikonku větve s listem vlevo dole a pak jen nastavit všechny možné parametry. První je Květ (Flower), kde si můžete vybrat z pěti druhu květů, posuvníkem si nastavíte velikost a to, kolik jich Artree udělá. Barva je nastavena už z přednastavení, o kterém se zmíním později. Barvu však můžete i tak změnit.

Další na pořadí je nastavení listů (Leaf) a kmene (Node), u obou je nabídka stejná jako u květů. Pozadí (Background) vám dovolí si nastavit vaší vybranou barvu a texturu. Strom (Tree) nastavuje způsob větvení. Také tu můžete zapnout kreslení vlastním prstem, kterým můžete přesně určit směr růstu hlavního kmene.

Barva (Color) obsahuje přednastavení, které ale, jak bylo zmíněno dříve, lze měnit u jednotlivých položek jako je list nebo kmen. Poslední, co můžete změnit, je Nastavení (Setting), kde je přepínač Auto-Regrow (potom, co strom vyroste, se automaticky smaže a začne se od znovu) a Sound (Zvuk). Malinké “i” vám prozradí více o původu hudby, kterou vytvořil Swann Che.

Poté, co jste si pohráli s nastavením, se kliknutím na OK znovu přesunete na hlavní obrazovku. Kliknutím na prostřední ikonku spirály můžete vždy začít od začátku. Pravá ikona květu slouží ke sdílení. Váš výtvor si můžete uložit do fotek nebo poslat e-mailem v normálním (1024×1024) nebo vysokém rozlišení (1600×1600).
Pokud držíte iPhone na výšku, vytváří Artree jeden strom. Stačí však podržet iPhone na šířku, a začne před vám růst celý les. V aplikaci také naleznete menší Easter Egg, za jehož objevení vděčím přispěvatelce AppAdvice Karen Freeman. Pokud chcete na něj zkusit přijít sami, přeskočte tento odstavec. Poklepejte na vaší obrazovku pětkrát za sebou a uvidíte speciální druh stromu.

[vimeo]http://vimeo.com/22112150[/vimeo]

Jestli tedy toužíte po relaxační zen aplikaci nebo chcete originální pozadí na plochu (wallpaper), neváhejte. Artree je dostupný pro iPad i iPhone. Bohužel zvlášť.

ARTREE – 0,79 Euro – iPhone

ARTREE for iPad – 1, 59 Euro – iPad

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iCloud: Jak smazat fotografie z Fotostreamu

Následující článek

Czech Pharmacies: nejbližší lékárny ve vaší kapse

Související články
Číst více

10 nejlepších iOS aplikací za rok 2012

Rok 2012 byl plný nových aplikací, her a překvapení. Nyní se pomalu blíží ke konci a je čas na zhodnocení z oblasti aplikací a her na App Store. Přinášíme vám proto žebříček deseti nejlepších aplikací za rok 2012.