Myslíte si, že je nesmysl, aby se někdo soudil kvůli emotikonům? Zřejmě není. Žalobu, která tvrdí, že etnicky různorodé emotikony Applu porušují autorská práva, federální soudce zamítl. Žaloba, původně podaná v září 2020, tvrdila, že „první světově rozmanitá značka emotikonů“ byla vynalezena žalobcem, Cub Club Investment (CCI). Poprvé byl použit v roce 2013, CCI vlastnil více než 20 autorských práv a v té době měl tři nevyřízené patentové přihlášky.
Je možné mít patent na emotikony pro různá etnika
Podle agentury Reuters byl případ nyní zamítnut americkým okresním soudcem Vincem Chhabriou. Ve svém úplném rozhodnutí soudce Chhabria řekl, že „i za předpokladu, že obvinění ve stížnosti jsou pravdivá, je to myšlenka, kterou Apple zkopíroval“.
Nápady nemohou být chráněny autorským právem, pouze realizace těchto nápadů. “Neexistuje mnoho způsobů, jak by někdo mohl realizovat tento nápad,” řekl soudce Chhabria. “Koneckonců, existuje jen tolik způsobů, jak nakreslit palec.”
V důsledku toho je rozhodnuto, že CCI vlastní pouze „slabá“ autorská práva týkající se toho, jak jsou její emotikony skutečně nakresleny. Emoji společnosti Apple nejsou dostatečně podobné, aby porušovaly práci CCI, rozhodl soudce.
Soudce Chhabria poskytl CCI šanci upravit svou žalobu, ale řekl, že “Soud je skeptický, že Cub Club bude moci tvrdit porušení autorských práv nebo obchodního oblečení v pozměněné stížnosti.”