Čína: už se nekopíruje jenom iPhone, ale rovnou celý Apple Store

Čína a některé další asijské země jsou známy tím, že zkopírují a padělají vše, co jim přijde pod ruku. V případě Applu se až doposud jednalo především iPhone, jehož mnohdy velice povedených padělků jsme viděli snad desítky. Zdá se ale, že čínští podnikavci přešli na úplně nový level, neboť se rozhodli zkopírovat rovnou celý Apple Store. A věřte mi, od pravého byste ho pravděpodobně nepoznali.

Pokud jste někdy byli v některém ze známých Apple Storů, které zde v České republice ani na Slovensku bohužel zatím nemáme (a pravděpodobně ani dlouho mít nebudeme), určitě si pamatujete styl, ve kterém je obchod postaven, vybaven a rozvržen, a také úroveň detailu, do jakého je všechno propracované a srovnané, aby to na návštěvníka působilo co nejlepším dojmem.

Podle fotek, které přinesly zahraniční weby, to vypadá, že lidé stojící za tímto falešným obchodem dodrželi všechny tyto požadavky. Nábytek, podlahy, schodiště a dokonce i plakáty na stěnách jsou jako vystřižené z opravdového jablečného obchodu. A nenechte se mýlit, jablečné výrobky okupující stoly a čekající na koupi jsou pravé, nikoliv falešné, a za stejné ceny, za jaké jsou prodávány na webu Applu.

Pikantní je, že sami zaměstnanci až do té doby, než je na situaci upozornili zahraniční novináři, pevně věřili, že pracují pro americkou společnost Apple. Ale ani když zjistili, že se situace má trošku jinak, než si mysleli, se nenechali se vyvést z míry. “Co záleží na tom, jestli jsme oficiální nebo ne, když nabízíme stejné služby a kvalitu jako opravdový Apple Store v Pekingu?” tvrdí. Stále se tak snaží nabídnout zákazníkům ty nejlepší služby – jen pro zajímavost, i falešný obchod má vlastní Genius bar.

Zákazníci s nimi ale toto nadšení nesdílejí. Ti, co si v tomto obchodě již stihli něco pořídit, se nyní snaží o vrácení peněz – avšak je jasné, že v Číně to jde trošku obtížněji než jinde na světě, dokonce ještě obtížněji než u nás. “Kdo by kdy věřil, že něco tak velkého se dá také zfalšovat?” říkají. A mají vcelku pravdu. Mně samotnému se tomu také nechce věřit.

Pokud tomu celému také stále nevěříte, stačí si pozorně prohlédnout fotky. Upřímně, poznali byste vy, že jste ve falešném obchodě? Já asi ne. Na konec článku zbývá položit si jednu jedinou otázku: kdy Číňané zfalšují i Steva Jobse?

Zdroje: 9to5mac, gizmodo.com

9 comments
  1. Až tak mě to nepřekvapuje. Spíše mě to pobavilo. Doufám, že se tu dozvíme, jak to s nima celé dopadlo. Příjde mi to jako přísloví – Když nemůže hora k Muhamedovi, musí Muhamed k hoře.

  2. Trošku jsem to nepochopil.. četl jsem to třikrát a ne a ne na to přijít… ve článku je napsáno, že Apple výrobky jsou pravé… tak nechápu o co jde? že zkopírovyali styl prodejen? … Nechápu o co komu zase de 😀 tak se tam prodávaj Apple výrobky jako v kde jakémkoli obchodě ne? 😀 Nebo to byla ironie? 😀

Comments are closed.

Previous Article

iOS 5: čtvrtá beta spolu s podporou OTA aktualizace je tu

Next Article

Výsledky: Apple vydělal více než Microsoft, Nokia jde ke dnu

Related Posts

Drums!: na iPhone si zabubnujete jak na sestavu bicích

Každý si už určitě zkusil na svém iPhonu nějakou tu hudební aplikaci… Ať už šlo o Okarínu nebo o Leaf Trombone od společnosti Smule. Na AppStore je nespočet hudebních aplikací, které určitě stojí za pozornost. Já si však vybral jednu a to aplikaci Drums! Je to bezpochyby nejlepší hudební aplikace s velmi kvalitním zvukem. Já sám ji používám jako pravé bubny při nahrávání zvuků v programu pro Mac a PC Mixcraft, ale k tomu se ještě dostaneme.

MacBook Air 2010: Apple vyrobil dokonalý netbook, bude to hit!

Určitě jste zaznamenali, že se včera uskutečnila keynote Back to the Mac, na které Apple představil své softwarové novinky (více zde). Nedošlo ale pouze na software, Steve Jobs nám ukázal také nový MacBook Air, který je jedním slovem fantastický. Pojďme se na nové netbooky od Apple podívat blíž.