Celosvětová dodávka smartphonů vzrostla o 27%, Apple je na druhém místě

Zajímá vás, jaké smartphony jsou v současné době ve světě nejprodávanější? iPhony to sice nejsou, ale jsou hned na druhém místě. Celosvětové dodávky smartphonů vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně o 27%, zatímco dodávky iPhonů od Applu meziročně vzrostly o 41%.

Podle analytické společnosti Canalys dosáhly celosvětové dodávky smartphonů v 1. čtvrtletí 2021 347 milionů kusů. Společnost Apple dodala 52,4 milionu kusů a to je 15% z celkového počtu. Ve stejném čtvrtletí loňského roku společnost Apple dodala 37,1 iPhonů a měla 14% podíl na trhu.

Kdo je první?

Společnost Samsung měla v tomto čtvrtletí nejvíce zásilek a dodala 76,5 milionu telefonů, což představuje 22% z celkového počtu. Největším stoupačem v žebříčku bylo Xiaomi, protože desetiletá čínská firma měla dosud největší výkon za jedno čtvrtletí. Dodala 49 milionů telefonů s meziročním růstem 62% , což je dobré pro třetí místo.

Oppo a Vivo zaokrouhlili pět nejlepších prodejců. Dodali 37,6 milionů a 36 milionů telefonů. Huawei, kdysi největší výrobce smartphonů na světě, se propadl na sedmé místo. Kromě toho, že již značku Honor nevlastní, zůstává čínský prodejce spoután přísnějšími americkými omezeními.

Společnost LG oznámila svůj odchod z trhu smartphonů na začátku tohoto roku. Canalys říká, že to vytváří prostor pro další značky.

„Společnost LG, která je stálicí v odvětví smartphonů, tento rok končí,“ uvedl Sanyam Chaurasia z Canalys. „Je to symbol nové éry na trhu smartphonů. Dokazuje to, že agresivní ceny a strategie kanálů jsou v dnešní době důležitější než hardwarová diferenciace.“ Představuje to nové příležitosti pro společnosti Motorola, TCL, Nokia a ZTE. Jak trh se smartphony bude konsolidovat, nebude to naposledy, co se současní prodejci pobijí o pozůstatky poražené značky.

Ačkoliv je iPhone na druhém místě, je to v celosvětovém měřítku fantastický výsledek.

Předchozí článek

iPhony budou možná zobrazovat 3D obrázky i bez „Apple Glass“

Následující článek

Apple najímá bývalého experta z Googlu na umělou inteligenci

Související články