California Gold Rush 2: vydejte se do hlubin

Recenze hry California Gold Rush 2, ve které máte za úkol vydat se do hlubin kopat zlato. Pokračování úspěšného hituz AppStore je tu.

V Kalifornii právě vrcholí zlatá horečka a váš úkol je jediný: vykopat co nejvíce zlata. Bránit vám v tom budou kromě duchů, netopýrů a podobné havěti také vaše vlastní fyzické schopnosti a intuice, s jakou budete kopat svoje tunely. Nebudete-li totiž kopat chytře, naleznete tam dole akorát smrt.

Batoh, krumpáč a jde se na to
Jakmile se dostanete do Kalifornie, odkáže vás váš starý přítel na svého známého, který se v kopání tak trošku vyzná a dá vám několik užitečných rad. Hned po ukončení tutorialu se můžete vydat na cestu, která bude trvat nějakých 30 levelů (+ ty schované, které vám ale nepovím, jak najít, abych vás nepřipravil o zábavu).

Jak můžete vidět ze screenshotů, hrací pole je rozděleno do čtverců, které musíte postupně odkopávat – kdo hrál například I Dig It (2), bude hned vědět, o co jde – je zde ale pár odlišností. Hru zde ovládáte pomocí příkazů – to znamená, že klikáte na pole, kam chcete, aby se Randy (hlavní hrdina) prokopal nebo šel. Pěkné je, že Randy si vždy vybere ne nejkratší, ale podle odkrytých políček nejvýhodnější cestu – nemůžete na to ale samozřejmě spoléhat na 100%. Kopat můžete do všech stran kromě nad sebe (vyjma zlata) – na rozdíl od I Dig It tak můžete začít kopat do strany i uprostřed tunelu.

Jakmile provádíte nějakou činnost (kopání, chození), ubývá vám stamina, které máte na začátku levelu určitý počet – jakmile ji vyčerpáte, level končí. Jde o mnohem lepší omezení než ubývání času. Horniny mají samozřejmě různou pevnost a podle toho vám také ubyde stamina – pokud tedy můžete, vyberte si samozřejmě méně pevné políčko.

Jak už jsem zmiňoval v úvodu, vašim cílem je nalézt zlato – a to budete nacházet poměrně často. Ať už půjde o nějaké “zbytky” nebo o celou žílu, při jejímž nálezu se Randy vždy viditelně zaraduje. Zlato se kope stejným způsobem – a při každé kopnutí se vám do batohu uloží zlato o hodnotě 1.000. Jakmile máte batoh plný (nevylepšený pojme 15.000), musíte se “vynořit” a náklad vyložit. Jde to ale udělat snadno kliknutím na batoh – Randy si najde nejlepší cestu na povrch sám. A stejně tak se můžete i vrátit tam, kde jste skončili!

Nezvaní hosté
Samozřejmě že to ale nebude tak jednoduché. V hlubinách můžete totiž narazit na různé tvory, kteří vám můžou hodně uškodit. Jde například o duchy, kteří vám seberou staminu, nebo o netopýry, kteří vám zase ukradnou vaše těžce vydělané zlato. Když se za vámi pustí, můžete se jich jednoduše zbavit – počkáte, až si lehnou (duchové) nebo se pověsí na strop (netopýři) a jednoduše je majznete krumpáčem.

Tito tvorové ale ještě nejsou to nejhorší, co vás může potkat. Mnohem hůře dopadnete, když vás potká zával. Jak postupujete stále hlouběji, půda se stává méně stabilní a v důsledku toho občas zavalí chodbu, kterou vykopete. Bránit se tomu můžete snad dvěma způsoby – buďto budete utíkat, ale to ne vždycky vyjde, nebo budete tunel podpírat podpěrami zakoupenými v obchodě na povrchu. Doporučuji ten druhý způsob.

Monotónnost až po chvíli
A to je vlastně všechno, o co ve hře jde. Prostě jen kopete a těžíte pořád to samé zlato občas šmrncnuté diamanty, ale nic převratného. V pokročilých levelech máte dokonce i nějaké vedlejší úkoly, ale princip hry zůstává pořád stejný. A to si myslím, že je velká škoda, neboť hra má velký potenciál, který vývojáři podle mě ne zcela využívají. Stačilo by přidat pár dalších surovin – jenže to by ale už nebyla ta správná zlatá horečka. Musím ale zdůraznit, že prvních zhruba dvanáct levelů jsem dohrál jedním dechem.

California Gold Rush 2 (2,39€, lite verze) je určitě dobrou investicí, přestože po pár levelech omrzí. Poté se z ní ale stane příjemná oddychovka, ke které se budete díky krásné grafice a propracovanému zvukovému doprovodu rádi vracet. Moje hodnocení: 80%

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

App Store: zdvojnásobil sa download limit cez 3G, na prsnaté dievčatá však zabudnime!

Následující článek

Stinger Table Hockey: vraťte Finům porážku na iPhone

Související články