Budoucí Apple Watch mohou pohybovat svou baterií, aby poskytovaly hmatovou zpětnou vazbu

Apple zkoumá, jak přimět baterii v Apple Watch, aby se pohybovala, aby nositeli poskytla hmatovou zpětnou vazbu. Apple pokračuje ve svém úsilí o zeštíhlení Apple Watch, tentokrát tím, že se snaží odstranit potřebu samostatného enginu Taptic. Místo toho, aby tento motor zabíral místo, Apple se snaží zjistit, zda může místo toho zajistit, aby baterie vykonávala dvojitou funkci jako zdroj haptické zpětné vazby.

Patent prezentující pohyblivou baterii

Nově udělený patent „Přenosné elektronické zařízení s hmatovým zařízením s pohyblivým bateriovým prvkem“ je nejnovějším z mnoha pokusů o přemístění haptického motoru. Dříve se Apple zabýval používáním haptického náramku a také úpravou nabíjecí cívky, aby dělala totéž. V každém případě byl objekt stejný. Apple hledal způsoby, jak vzít součást, bez níž se neobejde, a udělat z ní více.

“Elektronická zařízení tradičně obsahují jedno nebo více tlačítek nebo elektromechanických spínačů pro poskytování vstupu,” uvádí patentová přihláška. “Některá zařízení obsahují dotykový senzor nebo dotykovou obrazovku pro příjem vstupu. Dotykové senzory však obecně postrádají mechanickou zpětnou vazbu, která by uživatele upozornila, že vstup byl zaregistrován.”

“Popisy v této patentové přihlášce jsou zaměřeny na haptické zařízení, které pohybuje bateriovým prvkem za účelem vytvoření hmatově vnímatelného pulzu nebo vibrací podél vnějšího povrchu zařízení,” pokračovalo. To znamená mít baterii, která je „elektricky spojena s displejem“, a také „sestavu cívky“, která je „nakonfigurována tak, aby vyvolala oscilační pohyb bateriového prvku rovnoběžně s displejem za účelem vytvoření haptického výstupu“.

Kromě potenciálního odstranění potřeby samostatného haptického enginu pro úsporu místa v Apple Watch je možné, že Apple tento prostor využije z jiných důvodů. Konkrétně Apple poukazuje na to, že v současné době může být bateriový prvek Watch menší, než by bylo možné, kdyby nebylo haptické zařízení zahrnuto, což snižuje možnou životnost baterie.

Velká část patentové přihlášky se zabývá fyzikou toho, co by se muselo udělat s baterií, jak moc by se musela pohybovat, aby byla účinná. “Čím menší je hmotnost haptického zařízení, tím dále může haptické zařízení potřebovat pohybovat hmotou, aby produkovalo stejný haptický výstup,” říká. “Například první hmota poloviční než druhá hmota se může pohybovat dvakrát tak daleko, aby generovala stejnou velikost haptického výstupu.”

V současné době tedy haptický engine zabírá prostor sám o sobě, poté zabírá ještě více místa kvůli své potřebě pohybu. “Takže i když je hmota zmenšena, aby se do ní vešel větší prvek baterie, další prostor potřebný pro haptické zařízení k pohybu hmoty může stále omezovat dostupný prostor pro velikost prvku baterie.”

„Větší bateriový prvek může vyžadovat menší haptické zařízení, které nemusí mít dostatečně velkou hmotnost a/nebo přesunout hmotu dostatečně daleko, aby generovalo haptický výstup s požadovanou velikostí,“ říká Apple.

Patent pokoušející se navrhnout řešení této rovnováhy mezi velikostí komponent a funkčností je připsán šesti vynálezcům, včetně Erika G. de Jonga. Jeho předchozí související práce zahrnuje patent pokrývající způsoby využití pásků Apple Watch k poskytování skrytých baterií.

Předchozí článek

Apple pracuje na zlepšení odolnosti iPhonu vůči vodě a tlaku

Následující článek

TSMC možná vybuduje v Singapuru obří továrnu na čipy za miliardy dolarů

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.