iPhonu 15 se podařilo překonat propad prodejů na trhu smartphonů

Jak se nejlépe měří úspěch? Pravděpodobně ve velikosti zisku. Pro Apple jsou hlavním zdrojem zisku jeho iPhony. I když je telefon pro většinu lidí samozřejmostí, prohlubující krize způsobila, že nový telefon už není pro lidi prioritou a to obzvláště tehdy, když jejich současný telefon bezvadně funguje. Krize zasáhla většinu sektorů, včetně mobilních telefonů. Zdá se ale, že Apple už smolné období překonal.

První pozitivní růst od června 2021

Po 27 po sobě jdoucích měsících, kdy prodeje rok od roku klesaly, nový výzkum říká, že iPhone 15 pomohl globálnímu trhu smartphonů zaznamenat první pozitivní růst od června 2021.

Již dříve Counterpoint Research uvedl, že zatímco trh se smartphony již více než dva roky klesá, iPhone od Applu má tendenci tento trend překonávat. To dokonce bere v úvahu zprávu výzkumné firmy, že v Číně iPhone 15 nedokázal pokrýt poptávku, kterou zaznamenal iPhone 14.

Nyní Counterpoint uvádí, že za říjen 2023 vzrostly celosvětové měsíční objemy prodeje chytrých telefonů meziročně o 5 %.

„A faktorem růstu bylo uvedení řady iPhone 15,“ říká společnost. “Ve srovnání s minulým rokem bylo uvedení na trh o týden zpožděno, což znamenalo, že plný efekt prodeje nového iPhonu se projevil v říjnu.”

Globální měsíční objem prodeje chytrých telefonů meziročně vzrostl o 5 % (zdroj: Counterpoint)

Counterpoint také říká, že růst byl primárně na rozvíjejících se trzích, zejména na Středním východě a v Africe. Součástí toho byl návrat Huawei na trh a indická sváteční prodejní sezóna.

I když Counterpoint v této nejnovější zprávě nerozepisuje údaje o modelech smartphonů, nedávno tvrdil, že Apple vede jeho soutěže s 43% podílem na trhu.

Předchozí článek

Technologie chytrého prstenu od Applu se nemusí omezovat pouze na prsty

Následující článek

Apple uvedl, že upgraduje ultraširoký objektiv iPhonu 16 Pro na 48MP

Související články

Nový MacBook Air: bude takhle vypadat nový Air? (Spekulace)

Konference "Back to the Mac", na které Apple představí své nové produkty, se nezadržitelně blíží a s ní vzrůstá počet spekulací a ilustrací. Největší zájem určitě budí nový MacBook Air, který jako první ukázal engadget a včera CultofMac v grafické studii. Podívejte se první obrázky MacBooku Air!