Budoucí Apple Watch by mohly mít zabudovaný fotoaparát 

Apple zkoumal, jak nasadit čočku fotoaparátu do hodinek Apple Watch , a jedním z návrhů je začlenit ji do známé Digital Crown. Představte si, že na někoho namíříte své Apple Watch a vyfotíte ho, aniž by o tom věděli. Můžete si být jisti, že Apple bude mít opatření na ochranu soukromí. Nově udělený patent na tento nápad sedmkrát zdůrazňuje potřebu soukromí.

Fotoaparát na hodinkách? To je prostě cool

Patent „Watch having a camera“ však sám o sobě nic podrobně neuvádí. Úkolem patentu není dělat nic jiného, než popsat svůj základní návrh, takže text naznačuje, že soukromí je důležité, ale je to problém někoho jiného.

“Současné zveřejnění předpokládá, že subjekty odpovědné za shromažďování, analýzu, zveřejňování, přenos, ukládání nebo jiné použití takových osobních údajů budou dodržovat zavedené zásady ochrany osobních údajů a/nebo postupy ochrany osobních údajů.”

Apple již dříve získal patent na návrh, který by viděl vestavěný fotoaparát pod displejem Apple Watch. Ani tento nový patent není výhradně o používání digitální koruny.

“Dodatečně nebo alternativně…kamera může být implementována jako zadní kamera konfigurovaná pro snímání snímků přes zadní stranu pouzdra hodinek,” navrhuje patent. “Ačkoli zápěstí může bránit fotoaparátu při fotografování scény, když je pouzdro hodinek nasazeno na zápěstí, pouzdro může být odnímatelné ze zápěstí pomocí uvolňovacího mechanismu v připojovacím rozhraní nebo odstraněním pouzdra společně s hodinkami.”

Můžete si tedy hodinky sundat, podržet je a fotit tak, abyste vypadali méně jako stalker, spíše jako špión. Apple navrhuje, aby se ciferník Watch mohl proměnit v hledáček a aby „blesk fotoaparátu… byl víceúčelový pro optické monitorování srdeční frekvence nebo jiné fyziologické aplikace snímání, když se hodinky nosí na zápěstí“.

Tato myšlenka je však téměř okrajovou myšlenkou a například se nedotýká problémů, jako je to, jak se hodinky zamykají, když jsou sejmuty ze zápěstí. Hlavním tahem patentu je myšlenka namontovat fotoaparát do korunky Digital Crown.

„[Hodinky] mohou obsahovat otočný číselník, jako je otočná korunka používaná pro digitální vstupy,“ říká. “Do sestavy lze zahrnout kameru, která umožní pořizovat snímky přes otvor procházející ciferníkem.”

„Do clony a/nebo za clonu otočného voliče lze integrovat čočku pro zaostření obrazu scény,“ pokračuje. “Obrazový snímač umístěný za clonou lze dále nakonfigurovat tak, aby detekoval pohyb značky na voliči, aby obrazový snímač mohl fungovat jako kamera pro pořizování snímků scény a jako senzor, který detekuje otáčení voliče pro snímání rotačních vstupů.”

Nasazení objektivu do korunky Digital Crown má dva průvodní problémy. Jedním z nich je, že patent nepojednává o tom, jak by bylo možné pořídit fotografii.

Zřejmou možností je, že se ciferník opět změní na hledáček a bude mít tlačítko pro pořízení snímku. Alternativně by Apple mohl rozšířit svou novou funkci přístupnosti Apple Watch a nechat vyfotografovat snímek, když například uživatel zatne pěst.

Další problém je však v tom, jak nasadit objektiv do korunky Digital Crown, což je již přiměřeně složitý stroj. Tento patent tento bod nepokrývá, ale Apple již ano.

Jedním ze dvou vynálezců tohoto patentu je Tyler S. Bushnell, jehož předchozí práce zahrnuje patentovou přihlášku na přepracování digitální koruny. Namísto mechanického zařízení by horní část koruny mohla být vytvořena jako oblast citlivá na dotyk – a to by potenciálně poskytlo prostor pro čočku fotoaparátu.

Ačkoli pokud Apple tyto dva nápady zkombinuje, fotografie pořízené pomocí digitální koruny citlivé na dotyk mohou být trochu rozmazané.

Předchozí článek

AR headsetu se na WWDC nedočkáme. Přijde však jiný hardware.

Následující článek

GoDice: herní kostky, které můžete propojit přes Bluetooth s iPhonem

Související články

Prodej a cena iPhone 4: e-shopy začínají přijímat objednávky!

Na začátek prodeje iPhone 4 v ČR (i SR) čeká opravdu hodně lidí, proto asi není překvapení, že první vlnu zájemců o iPhone chce "podchytit" co nejvíce e-shopů. Jak si můžete všimnout v tomto článku, předobjednávku iPhone 4 16 i 32GB nabízí už několik e-shopů. Pojďme se podívat na to nejdůležitější - cena iPhone 4!