Aweditorium: dokonalá aplikace na objevování nové hudby

Už vás nebaví hudba, kterou znáte? Co takhle zkusit iPad aplikaci Aweditorium s kterou je hledání nové hudby neskutečně zábavné?

Už vás nudí hudba, kterou znáte? Nebaví vás poslouchat hudbu, která hraje z rádia pořád dokola? Co takhle zkusit iPad aplikaci Aweditorium s kterou je hledání nové hudby neskutečně zábavné?Při prvním spuštění vás Aweditorium uvítá dlaždicově rozdělenou plochou, kde na každé z nich naleznete fotografii kapely nebo zpěváka. Také zde naleznete menší okno, které slouží jako mapa plochy, s procenty které sdělují, kolik jste toho shlédli, a s počtem poslechů. Všechny obrázky jsou ztmavené, avšak poté, co si je poslechnete, se rozzáří běžnými barvami.

Ale teď už k tomu nejdůležitějšímu, poslouchání hudby. Pro to stačí jen kliknout na obrázek a ten zaplní celou obrazovku zatímco písnička dané kapely začne hrát.

Během písně vyskakují krátká fakta o kapele, například to, jak vznikly či proč tuto písničku složily. Ve spodní části obrazovky se nalézají ikony, které zpřístupňují videa z YouTube nebo Vimea, dále ikony pro nákup hudby z iTunes. Také vám umožňují sdílet píseň na Twitteru nebo Facebooku.Pokud vám však tento pohled nevyhovuje, můžete jednoduchým klepnutím všechny informace skrýt. V tomto pohledu aplikaci zobrazuje jen fotografii a navíc ještě texty písně podobně jako v karaoke. Na další píseň můžete přejít běžným gestem pro posun nebo kliknutím na ikonu mřížky, která vás vrátí na úvodní plochu.

Nádherné prostředí aplikace Aweditorium je skoro návykové. Stačí si nasadit sluchátka, pár krát kliknout a než si to stačíte uvědomit, přejíždíte prstem po ploše a pomalu se ponořujete do skoro nekonečného moře hudby, které je vám zde k dispozici.

V rámci co nejjednodušího prostředí Aweditorium nijak hudbu netřídí a neposkytuje ani vyhledávání. Přesto je zde k nalezení obrovské množství žánrů od folku k elektronice. Nečekejte ale jakýkoli mainstream. Plocha písní je obrovská, takže než je všechny všechny poslechnete, bude to chvíli trvat. Ale to ani není cílem.

Bohužel je škoda, že nemůžete vaše oblíbené písně nijak uložit pro pozdější poslechnutí. Jedinou možností, jak si písně poznamenávat, je odesílání na Twitter nebo Facebook. Příjemnou možností je nechat písně hrát na pozadí jako rádio.

Pokud vás tedy jenom trochu zajímá objevování nové hudby, Aweditorium za to definitivně stojí.

Aweditorium – zdarma – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

RunPee: už nikdy nepropásnete část filmu kvůli toaletě

Následující článek

Apple iPad: nová reklama "Learn"

Související články

iSETOS: na zlevněné produkty čekaly davy

Před otevřením jsme vás informovali o speciální akci, kterou firma Setos, zabývající se Apple produkty již od roku 1996, přichystala pro první zákazníky. Spousta lidí se ale obávala, že otevření nedopadne bez chyb, které potkaly konkurenci. Jak celá akce probíhala?