Articles: přehledná Wikipedia do kapsy nyní ve slevě

Wikipedia je nepochybně jednou z nejrozsáhlejších databází informací na internetu, a tak by byla škoda ignorovat ji na iPhonu. Její mobilní verze ovšem není nic moc, a tak přichází na pomoc aplikace Articles, která toho nabídne daleko více.

Wikipedia je nepochybně jednou z nejrozsáhlejších databází informací na internetu, a tak by byla škoda ignorovat ji na iPhonu. Její mobilní verze ovšem není nic moc, a tak přichází na pomoc aplikace Articles, která toho nabídne daleko více.

Spustíte aplikaci a během chvíle již můžete vyhledávat s plným komfortem, tedy našeptávačem postupně nabízejícím možné varianty hledaného výrazu. A to je to nejmenší, co Articles zvládá.

Nejlepší je asi začít designem, který je jedním slovem skvělý, o čemž svědčí také ocenění Apple Design Award z roku 2010. Nečekejte žádné velké změny oproti tradici, to co z Articles dělá skvěle vypadající aplikaci jsou jen malé detaily. Obrázky v tomto případě ovšem vydají za tisíce slov, takže by bylo zbytečné ho více popisovat.

Nalezenou informaci zvládne Articles skvěle přechroustat pro malý displej včetně obrázků a výsledek vypadá velmi dobře. V textu jsou na správných místech miniatury obrázků, jež není problém zvětšit a zároveň si tak moci přečíst jinak skrytý popis. Problémem není ani zvětšení či zmenšení textu dvěma prsty jako v Safari. Kromě doplňujícíh obrázků jsou zde také odkazy na tabulky a citace. Aby se totiž nerozházela stránka širší tabulkou nebo ji nebylo nutné jakoliv upravovat, na jejím místě je pouze odkaz. Nehrozí tak rozhození tabulky nebo celého článku.

Celý článek také není problém prohledat a nechat si zvýraznit jednotlivá slova či slovní spojení a pomocí šipek mezi jednotlivými výsledky jednoduše přecházet.

Při navigaci v článku nejste ochuzeni ani o možnost přecházet mezi jednotlivými kapitolami i podkapitolami, jejichž přehledný hierarchický seznam lze zobrazit jedním ťuknutím.

Kromě názvů článků Articles umožňuje přohledávat také jejich obsah, což většinou jiné aplikace nenabízí a jestliže o hledané věci není vlastní článek, je díky tomu s Articles možné najít alespoň něco málo. Nebude-li pak na české Wikipedii nic, není problém prohledat ostatní jazykové verze, jež jsou rozděleny a seřazeny do skupin podle počtu článků.

Skvělá funkce je také možnost mít více otevřených stránek stejným způsobem jako v Safari, není tedy problém pootevírat si více souvisejících pojmů a pohodlně mezi nimi přepínat. Obtěžovala-li by vás rotace stránky, je možné ji zakázat “stažením” celé stránky dolů. Nechybí ani možnost sdílení mailem nebo vytisknutí článku.

Pokud s Articles navštívíte neznámé město, může se hodit zobrazení článků týkajících se okolí. Není problém si zajímavá témata uložit do záložek nebo si zobrazit historii hledání. Jako funkce pro dlouhou chvíli je zde pak i zobrazení náhodného článku.

Vzhledově i funkčně výborně zvládnutá aplikace hodící se nejen do studentského iPhonu jako skvělý pomocník, to je Articles, jež momentálně koupíte za pouhých 0,79€. Nestihnete-li však slevu, určitě se vyplatí i za plnou cenu (2,39€).

Articles – App Store – 0,79€ (plná cena 2,39€)

113 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Jailbreak iOS 4.2.1: návod na finální verzi untethered Jailbreaku

Následující článek

Jailbreak iOS 4.2.1: GreenPois0n dostupný už také pro Windows

Související články

Tip: Otáčení mapy podle kompasu

iPhone 3Gs mimo zrychlení nabídl také kompas. Spousta lidí ovšem neví, jak ho použít nebo má za to, že ho využijí jen některé z drahých navigací. Kompas ovšem používá i předinstalovaná aplikace Mapy!

iPhone 4 Bumper: Jak vypadá kryt v reálu?

Pokud se vám líbila má recenze iPhone 4, mohli by vás zajímat fotky signál zachraňujícího iPhone 4 „Bumperu“. Na obrázcích najdete jak samotný kryt, tak i kombinaci krytu a iPhone. Bumper jsem objednal přes iPhone 4 Case Program. Došel do pěti dnů v tlusté obálce a samozřejmě zdarma. Kryt plní svoji funkci a signál s ním je lepší. No, tak takhle to vypadá...