Apple možná vyřešil problematiku ohýbání baterií u skládacího iPhonu

Apple pokračuje ve zkoumání způsobů, jak zaplnit celý objem iPhonu, a zkoumá baterie, které by mohly vyplnit mezery ve flexibilních zařízeních, jako je budoucí iPhone Fold. Zařízení Apple jsou tak závislá na bateriích, že společnost vždy zkoumá všechny možné možnosti, které by je mohly učinit výkonnějšími nebo nějakým způsobem užitečnějšími. Nově odhalená patentová přihláška ukazuje, že společnost pokračuje v práci na tom, jak vyrobit baterii, která může fungovat ve skládacím zařízení, „Flexibilní konfigurace baterií“ se týká uspořádání bateriových článků v pouzdře.

Apple má novou patentovou přihlášku

„Přesněji,“ říká patentová přihláška, „toto se týká konfigurací elektronických zařízení zajišťujících flexibilní pohyb aspektů zařízení.“

„Elektronická zařízení mohou zahrnovat závěsný úsek, který se táhne podél délky prvního úseku zařízení a délky druhého úseku zařízení,“ pokračuje. “Druhá část zařízení může být ohybně spojena s první částí zařízení kolem kloubové části.”

Apple dříve vyráběl baterie v různých tvarech, aby lépe využil prostor, řekněme, na MacBooku 2015. Tam, kde to byly diskrétní různé baterie skládané dohromady, je tento nový návrh pro jedinou jednotku, která má tenčí část, kde se má ohýbat. „Sekce závěsu může být charakterizována třetí tloušťkou menší než první tloušťkou a druhou tloušťkou,“ říká Apple.

Skládací zařízení by alternativně mohlo mít dvě baterie, jednu v každé části na každé straně závěsu. Teoreticky by však jedna jednotka mohla přidat trochu většího objemu baterie. Vzhledem k tomu, jak malé baterie musí být, je jakékoli zvýšení, které přichází bez nákladů na další součásti, výhodou.

Detail z patentu, který ukazuje, jak by jedna jednotka baterie mohla mít tenčí část, která by umožnila ohýbání

„Taková technologie může oproti konvenční technologii přinést řadu výhod,“ říká Apple. “Například stávající systémy mohou poskytovat dodatečnou kapacitu baterie, kterou lze použít s připojenými elektronickými zařízeními.”

„Konfigurace elektronických zařízení podle provedení této technologie mohou navíc zajistit mechanickou flexibilitu zařízení,“ pokračuje Apple. Apple tedy spíše než na to, jak vložit baterii do takového prostoru, hledí na to, jak by mohla být ohebná baterie klíčovou součástí výroby flexibilního zařízení. Mezi možným extra nabitím baterie a jakoukoli mechanickou výhodou musí existovat dostatečný přínos pro flexibilní baterie, které stojí za to sledovat. Společnost Apple se již dříve zabývala opačnou myšlenkou, myšlenkou rozdělit baterii na samostatné části.

Flexibilní baterie

V roce 2020 byla společnosti udělen patent na flexibilní baterii – na rozdíl od nové flexibilní konfigurace. Rozdíl je v tom, že předchozí patent byl o tom, jak „oddělit flexibilní články baterie do diskrétních oblastí“. Šlo o to vzít jednotlivé články baterie a nechat je „srolovat do … válců“ přes „pružný substrát“.

Patent z roku 2020 ani tento nově odhalený se nijak zvlášť nezabývají chemií technologie baterií. Místo toho se zaměřují na mechaniku montáže a používání ohýbatelné baterie v zařízení.

To znamená, že ani patent není úplné řešení, ani nejsou schopni nabídnout mnoho konkrétních příkladů výhod flexibilní baterie. Ale tento nový se alespoň pokouší rozšířit svou síť a tvrdí, že jej lze použít „s libovolným počtem elektronických zařízení“, od iPhone po Apple Watch, od fitness zařízení po iPady a od notebooku k stolním počítačům.

„Flexibilní konfigurace baterií“ je připsána dvěma vynálezcům, jsou to Yuriy Y. Londarenko a Shabab Amiruddin. Tito dva společně mají předchozí související patent na integraci větracích otvorů do baterií.

Předchozí článek

Symbols – jak jednoduše používat symboly v iOS.

Následující článek

Kterak si i mrzák na kytaru zahrál

Související články

iPhone 5: nové spekulace, ale dočkáme se ho vůbec tento rok?

Blíží se WWDC 2011 a tak nepřestávají utuchat spekulace o novém iPhone 5 - spíše naopak, je jich čím dál více. Při představování WWDC 2011 jsme se dočkali sloganu "Join us for a preview of the future of iOS and Mac OS X." Tento slogan nás v praktické míře utvrdil, že nového iPhone 5 se na novém WWDC poprvé nedočkáme - minulé roky totiž byl na této události iPhone vždy představen (od roku 2007).