Apple Watch nosí více než 100 milionů lidí

Podle statistik sestavených analytikem Neilem Cybartem překročily Apple Watch v prosinci důležitou hranici, když nositelné zařízení aktivně používalo 100 milionů lidí.

Ve výzkumu zveřejněném na jeho webu Above Avalon ve čtvrtek odhaduje Cybart zrychlení přijetí Apple Watch, přičemž platformu v roce 2020 přijalo přibližně 30 milionů uživatelů. Toto číslo téměř předčí počet nových uživatelů Apple Watch v letech 2015, 2016 a 2017 dohromady.

„Se 100 miliony uživatelů jsou Apple Watch čtvrtou největší základnou instalovaných produktů Apple za iPhone, iPad a Mac. Při současné trajektorii prodeje nainstalovaná základna Apple Watch překoná základnu nainstalovanou pro Mac v roce 2022,“ říká Cybart. „Překonání základny instalované na iPadu bude trvat déle a bude se pravděpodobně měřit za několik let na základě aktuální trajektorie prodeje.“

Analytik vidí čtyři klíčové faktory, které pohánějí růst Apple Watch: škálovatelný tvarový faktor, užitečnost nositelného náramku, cool faktor a ekosystém Apple.

Apple Watch má velký potenciál růstu

Produkt má stále prostor k růstu, přičemž analytik odhaduje, že pouze Apple Watch vlastní pouze 10% všech uživatelů iPhone. Toto procento bylo na konci roku 2020 v USA vázáno na 35%, což je „šokující“ míra adopce, která by při použití v globálním měřítku poskytla společnosti Watch instalovanou základnu nad 350 milionů lidí.

Cybart tvrdí, že Apple by mohl snadno oslovit mnohem větší trh otevřením Apple Watch vlastníkům jiných zařízení než iPhone, což je scénář, ve kterém by se míra přijetí 10% rovnala 350 milionům uživatelů.

Apple v loňském roce rozšířil dosah Apple Watch o Family Setup, což je funkce, která umožňuje dětem a starším dospělým nastavit si aktuální model Apple Watch pomocí iPhonu člena rodiny. Každé zařízení získává své vlastní telefonní číslo a připojený účet, zatímco majitelé iPhone mají k dispozici spoustu monitorovacích a kontrolních nástrojů, včetně oznámení o poloze.

Společnost Apple naposledy aktualizovala své nositelné zařízení s hodinkami Apple Watch Series 6 v roce 2020 a do řady přidala snímač kyslíku v krvi, rychlejší procesor a nové barvy pouzdra. Cenově dostupnější Apple Watch SE byly spuštěny v tandemu a začleňují prvky řady 6 s komponenty z minulých modelů, jako je Retina displej Apple Watch Series 4.

Přestože společnost Apple již neprodlužuje počty prodejů v jednotlivých kategoriích, zaznamenala společnost během prvního fiskálního čtvrtletí roku 2021 rekordní zisky ve výši 12,97 miliardy USD v segmentu Wearables, Home a Accessories. Toto číslo se zvýšilo z 10,1 miliardy USD zaznamenaných v předchozím roce.

Předchozí článek

iPad místo notebooku? Díl 3. – Alternativy aplikací

Následující článek

iPad místo notebooku? Díl 4. – Psaní poznámek

Související články

iOS 4.1: Nová verze je ke stažení!

Apple právě vydal novou verzi iOS 4.1, která by měla vyřešit problém pomalého iPhone 3G, přidat HDR fotoaparát a mnoho dalších novinek, o kterých jsme vám již psali. Připojte svůj iPhone, pusťte iTunes, updatujte a napište nám do komentárů vaše první poznatky s iOS 4.1!