Androidu

Uživatelé Androidu přecházející na iPhone upřednostňují hodnotu před technologiemiAndroiduUživatelé Androidu přecházející na iPhone upřednostňují hodnotu před technologiemi

Mezi uživateli Androidu, kteří přecházejí na iPhone, se objevil zajímavý trend, přičemž většina kupujících upřednostňuje cenovou dostupnost před funkcemi. Nedávná analýza Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) odhaluje, že významný segment lidí kupujících iPhone, který v daném čtvrtletí tvoří asi 15 % z celkového počtu kupujících, jsou bývalí uživatelé Androidu. Tito přeběhlíci tíhnou spíše ke starším modelům iPhone než k nejnovějším nabídkám.

Starší modely jsou žádanější

Údaje za 12 měsíců do prosince 2023 naznačují, že 29 % těchto přeběhlíků se rozhodlo pro modely iPhone SE, iPhone 12 nebo iPhone 13 ve srovnání s 21 % stávajících uživatelů iPhone, kteří upgradovali na stejný. Je také pozoruhodné vzít v úvahu nákupní vzorce uživatelů Androidu směrem k modelům iPhone vyšší třídy.

Zatímco přeběhlíci Androidu byli méně nakloněni modelům nejvyšší úrovně, významná část je stále kupovala. Konkrétně při analýze modelů iPhone 14 a 15 Pro a Pro Max v roce 2023 bylo zjištěno, že 37 % přeběhlíků Androidu se rozhodlo pro tyto prémiové verze, na rozdíl od 43 % stávajících uživatelů iPhone.

Trendy v nákupu iPhone v roce 2023 mezi uživateli iPhone vs. uživateli Androidu

Androidu
Graf tržního podílu modelů smartphonů s operačními systémy Android a iOS.

Zdá se, že tento trend řídí dva primární faktory. Za prvé, mnoho uživatelů, kteří přecházejí na Android, používá levnější zařízení Android, takže přechod na iPhony s podobnou cenou je finančně pohodlnější. Za druhé, půvab vstupu do „zahrady obehnané zdí“ společnosti Apple s jejími exkluzivními funkcemi, jako je iMessage a FaceTime, poskytuje vnímanou hodnotu, která nevyžaduje nejnovější a nejdražší iPhone.

Chování přeběhlíků z Androidu zpochybňuje představu, že nejnovější a nejlepší technologie jsou vždy nejžádanější. Místo toho zdůrazňuje pragmatický přístup k přijetí chytrých telefonů, kde hodnota a funkčnost předchází vlastnictví nejnovějších modelů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Softwarový inženýr měl na své svatbě Apple Vision Pro, jeho nevěsta z toho byla bez sebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
Baterie

Podle Applu je baterie iPhonu 15 odolnější, než se původně myslelo

Následující článek

Apple nabízí nahléd do nového vývojářského kanálu s upoutávkou na YouTube

Související články

iPad: první video-recenze tabletu od Apple

První dubnovou zprávu věnujeme iPadu a skvělé video-recenzi, kterou připravil uznávaný PCMAG. Ikdyž je recenze v angličtině, myslím, že i pro začátečníky nebude problém porozumět. Ve videu najdete hezké detaily jak samotného tabletu, tak operačního systému, nebo třeba GT Racing.
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.