Super Badminton 2010: Zapinkejte si na vašem iPhone

Badminton je zábavný sport, ke kterému vám stačí dvě badmintonové rakety a opeřený míček. Nejlepší volbou je hrát ho někde ve vhodné tělocvičně

Badminton je zábavný sport, ke kterému vám stačí dvě badmintonové rakety a opeřený míček. Tým z Rocolule vám připravil alternativu v podobě hry Super Badminton 2010, která je pravděpodobně nejlepší Badminton hra pro iPhone!

Pinkání můžete začít ihned v Quick Play módu. V dalším klasickém Exhibiton máte již na výběr jednu z pěti obtížností, z pěti kurtů a osmi fiktivních hráčů s různými atributy. Nechybí ani výběr počtu setů a bodů v setu. Pokud se již cítíte na vítězné  trofeje, je tu pro vás další mód a to Tournaments, kde na vás čekají tři turnaje s různými obtížnostmi. Všechny vaše úspěchy se promítají do vaší síně trofejí, kterou najdete  rovněž v hlavním menu.

Abyste se při loadingu hry nenudili, můžete si během něj číst různé zajímavosti ze světa badmintonu. Jakmile se dostanete k samotnému hraní, první čeho si samozřejmě všimnete je grafické zpracování hry. To je na velmi solidní úrovni a předpokládám, že bude pro všechny dostatečné pro pěkný požitek ze hry

V pravém horním rohu si měníte mezi nehybným a pohyblivým kurzorem pohybu, dále volíte mezi dvěma kamerami a je zde také přístup do menu. Údery provádíte tlačítky vpravo dole. Nahoře si všimněte malé šipečky – ta udává směr vašeho odpalu. Tento směr provedete naklopením iPhonu. Toto ovládání je velice dobře vymyšlené a dává možnosti k taktizování. Pokud vás také soupeř tlačí a vy nemáte moc času ani doběhnout k míčku, tak sotva ještě stiháte naklopit iPhone, tudíž jen odpinknete míček kamsi před sebe, abyste ho vůbec uhráli – i tohle přidává na reálnosti hry a body navíc.

Hratelnost hry je opravdu parádní a pokud máte rádi pinkací hry obecně, bude se vám Super Badminton 2010 zamlouvat. Jsou tu bohužel i menší nedostatky, které ubírají hře na kráse.
Jednou z nich je absence multiplayeru. Je tu však otázka, jak moc vám multiplayer bude chybět, protože je ve hře na výběr poměrně dost obtížností soupeře.

Jaký je váš názor na přítomnost multiplayeru v iPhone hrách?

Výsledky ankety

Ještě bohužel musím zmínit jeden neduh a to neuložení stavu hry při návratu na plochu v iPhonu nebo přijmutí příchozího hovoru. Pokud vám někdo volá a vy hovor nezvednete, hra ještě zůstane v původním stavu. Pokud ale potřebujete volat, psát SMS, nebo jen jít na net, váš průběžný stav se bohužel neuloží – zápas totiž musíte vždy dohrát, aby se uložil. Toto může vadit při hraní turnaje, kde se hraje na 21 bodů pro získání jednoho setu, tudíž zápas zabere delší dobu k dohrání a proto by se zde hodilo zapamatování průběžného stavu podobně jako třeba u X2 Footballu. Stále se dá doufat v opravný update.

Hra se ale celkově velmi vydařila a pro milovníky pinkání a badmintonu je to dobrá volba. Hodí se jak pro občasné pobavení krátkým matchem, tak pro delší dobu při hraní turnaje. Zpracování i animace jsou povedené a navíc v těchto dnech probíhá sleva! Hra je na omezenou dobu zlevněna z původních 3,99 € na 2,39 €. Myslím, že za tuto cenu nebudete litovat.

Moje hodnocení: 4/5

Super Badminton 2010 – 2,39 € – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Zdarma: iPhone DVD Converter za $29 pro všechny FREE!

Následující článek

iPhone 4: Jailbreak přímo v prodejně Apple Store! (Video)

Související články