Apple vydá svůj AR headset pravděpodobně v lednu 2023

Podle analytika Ming-Chi Kuo bude mít údajně Apple svůj debut pro smíšenou realitu v lednu 2023 a urychlí růst celého trhu s náhlavními soupravami. Ve svém blogovém příspěvku Kuo nastínil některá ze svých očekávání pro AR a VR průmysl do budoucna. Konkrétně se jeho analýza zaměřuje na to, jak bude Meta soutěžit, když Apple vstoupí do arény.

Co můžeme očekávat?

Kuo nazývá připravované zařízení Apple VR potenciálním „změnou hry pro průmysl headsetů“. Dodal, že uvedení zařízení „pravděpodobně“ na začátku roku 2023 urychlí rychlý růst sektoru náhlavních souprav.

“Ačkoli Apple opakovaně zopakoval své zaměření na AR, věřím, že Apple AR/MR podporující video see-thru by také mohl nabídnout vynikající pohlcující zážitek,” napsal Kuo. “Proto uvedení Apple AR/MR dále zvýší poptávku po pohlcující herní/multimediální zábavě.”

Analytik říká, že AR/MR headset bude „nejkomplikovanějším produktem“, kterého se Apple kdy dotkl, takže v dodavatelském řetězci je také mnoho stávajících dodavatelů.

Kromě toho Kuo řekl, že postavení Applu v tomto odvětví mu poskytuje mnoho konkurenčních výhod, včetně toho, že společnosti umožňuje vzdát se zapojení do Metaverse Standards Forum.

„Poté, co Apple uvede na trh AR/MR náhlavní soupravu, si myslím, že globální rivalové Applu budou soutěžit o její napodobení, čímž povedou hardwarový průmysl náhlavních souprav do další fáze rychlého růstu a budou mít prospěch z souvisejících služeb a ekosystému obsahu,“ říká.

Ačkoli někteří očekávali, že Apple oznámí nebo spustí zařízení AR/MR během WWDC 2022, nakonec to nevyšlo. Již v květnu však zpráva naznačovala, že náhlavní souprava Apple pro smíšenou realitu dosáhla „pokročilé“ fáze vývoje – přičemž zařízení by mohlo být připraveno na vydání do roku 2023.

Očekává se, že samotná AR/MR náhlavní souprava bude prémiovou náhlavní soupravou zaměřenou na zážitky a hry s virtuální nebo smíšenou realitou, namísto páru specializovaných brýlí pro rozšířenou realitu, jako jsou takzvané „ Apple Glass “.

Zprávy naznačují, že bude mít dvojici 4K OLED displejů, 15 různých kamerových modulů a výkonný čip více podobný M1 než Apple řady A. Očekává se, že bude stát kolem 3000 dolarů.

Předchozí článek
apple csam

Apple představil Lockdown režim pro svá zařízení. Udělá z vašeho iPhonu nedobytnou pevnost.

Následující článek

AirPods Pro 2 mohou fungovat jako naslouchátka a mají vylepšené nabíjecí pouzdro

Související články

Nový iPhone 4 (HD): odstartuje Apple prodej už v červnu?

V posledních 2 letech byl nový model iPhone (3G a 3GS) vždy představen na letní konferenci Apple - Worldwide Developers Conference (WWDC). Jak to tak vypadá, letos tomu nebude jinak a na konferenci 7. června se dozvíme oficiální informace o novém iPhone. Otázkou však zůstává, kdy se začne prodávat.