Apple vám nyní umožní mazat a upravovat zprávy v iPhonu

Už se vám někdy stalo, že jste odeslali zprávu, které jste pak litovali a nemohli jste ji smazat? To se nyní změní. Apple umožní lidem mazat a upravovat zprávy poté, co byly odeslány. Tato funkce přichází v nové aktualizaci, iOS 16, která byla odhalena na akci Apple WWDC a bude plně vydána koncem tohoto roku.

Jaké budou možnosti mazání zpráv?

Když tato aktualizace dorazí, uživatelé budou moci smazat zprávu iMessage, jakmile bude odeslána. Uživatelé pak zprávu neuvidí – ačkoli budou moci vidět, že byla smazána. Stejně tak budou moci uživatelé upravovat zprávy, aby mohli například opravovat překlepy. Lidé opět uvidí, že zpráva byla upravena.

Tyto možnosti budou k dispozici po dobu 30 dnů po odeslání zprávy. Aktualizace uvádí Apple do souladu s jinými platformami pro zasílání zpráv, jako je Slack a Telegram, které již obsahují tlačítka pro úpravy a smazání.

Jiné, jako například WhatsApp, nabízejí možnost zprávy mazat, ale neupravovat je. Apple také nabídne možnost „zrušit odeslání“ e-mailů v rámci své vlastní aplikace Mail. To bude fungovat trochu jinak, přičemž aplikace podrží zprávu několik sekund před jejím odesláním.

Podobnou možnost již dlouho nabízí Gmail od Googlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Steve Jobs bude posmrtně oceněn prezidentskou medailí svobody

Následující článek

Apple předvádí odolnost Apple Watch v nové reklamě „Hard Knocks“

Související články

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Je to k neuvěření, ale oznámení iPhone 5 se dočkáme už na necelé 3 měsíce a tak spekulace se neustále množí. Jednu z nejzajímavějších ale přinesl server 9TO5Mac. Důvěryhodný zdroj z Foxconnu (pozn. - tam, kde se vyrábí Apple zařízení) potvrdil, že iPhone 5 přichází do výroby a také prozradil několik detailů, kterými spíše potvrdily původní spekulace.