Opilý řidič byl zatčen poté, co iPhone po havárii zavolal policisty

Opilého řidiče zadrželi policisté poté, co jeho iPhone automaticky zavolal na pohotovost.

Šestačtyřicetiletý muž z Nového Zélandu v jednu hodinu ráno naboural autem do stromu. Po zjištění havárie jeho iPhone 14 automaticky zavolal na tísňovou linku 111 na Novém Zélandu.

Funkce, která pomáhá, ale někdy zdržuje záchranáře

Řidič mluvil s dispečerem a řekl jim, že policie by se podle Stuffa „neměla bát“. Protože však zněl opilý, vyslali dispečeři na místo hlídku. Poté, co se policie pokusila provést test střízlivosti, se muž stal neukázněným, na policii tlačil a odmítal spolupracovat.

Crash Detection je funkce, která využívá hardwarové senzory a algoritmy ke zjištění, zda uživatel neměl vážnou autonehodu. I když je tato funkce teoreticky užitečná, je náchylná k odesílání falešných zpráv.

V prosinci si pátrací a záchranné týmy Britské Kolumbie stěžovaly, že často posílají helikoptéry pro pátrací a záchranné účely, jen aby zjistily, že tam nikdo není.

Ten samý měsíc však byl muž okamžitě informován o autonehodě jeho manželky v blízkosti díky Crash Detection, což mu umožnilo dorazit na místo a poskytnout pomoc před příjezdem záchranářů.

Předchozí článek

Apple má velké problémy s CarPlay

Následující článek

Apple se soustředí na náhlavní soupravu pro smíšenou realitu, high-end prozatím odkládá

Související články