Google zavádí nové nástroje k ochraně historie vyhledávání v systému iOS

Ne každému by se libilo, kdyby si ostatní mohli prohlížet jeho historii vyhledávání. Google ve čtvrtek oznámil dvojici nových nástrojů pro svou vlajkovou aplikaci pro iOS, která přidává další vrstvu ochrany k uloženým historiím vyhledávání a umožňuje uživatelům rychle mazat poslední data vyhledávání pouhým klepnutím na tlačítko.

Už se nikdo nedozví, kde surfujete

Nová funkce ochrany historie vyhledávání, oznámená v blogovém příspěvku, omezuje přístup k mé aktivitě v aplikaci Google. V této sekci je uložena historie vyhledávání uživatele nebo to, co Google nazývá „Aktivita na webu a v aplikacích“.

Když je nastavení povoleno, jsou k zobrazení dat historie vyhledávání potřeba další informace, jako je heslo účtu nebo dvoufaktorové ověřování. Google zavádí tuto funkci jako dobrou praxi ochrany soukromí pro ty, kteří sdílejí své zařízení s ostatními.

Druhý nástroj, přezdívaný „rychlé mazání“, umožňuje uživatelům vymazat posledních 15 minut historie vyhledávání klepnutím na vyhrazené tlačítko v nabídce Účet. Tato funkce, která byla poprvé oznámena na Google I / O v květnu , je nyní k dispozici pro iOS a na Androidu bude debutovat později v tomto roce.

Příspěvek také zmiňuje kontrolu soukromí a kontrolu zabezpečení, nástroje, které uživatelům umožňují vidět, jaké aplikace a služby třetích stran mají přístup k informacím o účtu.

Google prosazuje své nové funkce ochrany osobních údajů poté, co společnost několik měsíců neaktualizovala celou řadu aplikací pro iOS, což se zdálo jako pokus obejít zveřejnění údajů o ochraně osobních údajů v App Storu od Apple. Vyhledávací gigant odložil aktualizaci hlavních titulů, jako je Gmail, YouTube a Disk Google, poté, co společnost Apple na konci roku 2020 uvedla na trh štítky o výživě.

Poté, co Google věnoval téměř půl roku dodržování pravidel společnosti Apple, v květnu oznámil, že podobná informační sekce přijde do obchodu Play v roce 2022.

Předchozí článek

Apple je celosvětově třetí největší světový výrobce smartphonů

Následující článek

iPadOS 15 – Přehled novinek v aktualizovaném Safari.

Související články

Apple TV: nová herní konzole na obzoru?

Poslední betaverze iOS 4.3 určená pro Apple TV přinesla zajímavé odhalení — možná se brzy dočkáme Apple TV jako herní konzole. Předpoklady na to má — Apple TV má oblíbenou iOS platformu, výkonný ARM procesor Apple A4 nebo i dostatek RAM. Kapacita disku je sice omezená, přesto ale by se v Apple TV nějaké místo našlo. Nejspíše vás ale zarazilo, čím by se dala taková konzole ovládat. Odpověď je jednoduchá — iPhonem nebo iPodem touch. Spojení těchto dvou zařízení zní určitě velmi zajímavě a dávalo by i smysl — vždyť Apple svá zařízení propojuje často.

Soutěž: vyhrajte Apple iPad 2 3G v našem vědomostním kvízu!

V recenzi magického tabletu z dílny Apple jsme vám prozradili, že si o iPad 2 3G 16GB brzy zasoutěžíme. Co myslíte, je ta pravá chvíle dát jednomu z vás novou jablečnou hračku za 14.500 Kč? Za vaše souhlasné kývání před monitorem ale iPad 2 nezískáte. Vyhrát může jen jeden, proto jsme si pro vás připravili vědomostní kvíz z historie značky Apple. Tak hurá do toho!