Apple najal bývalého inženýra z Tesly, aby posílil svůj projekt samořídícího vozu

Podle nové zprávy Apple najal bývalého inženýra Tesly, aby pracoval na softwaru pro svůj tajný projekt „ Apple Car“. Technologický gigant z Cupertina najal Christophera „CJ“ Moora, aby pracoval na softwaru pro autonomní řízení společnosti Apple, uvedla agentura Bloomberg. Moore bude podřízen Stuartu Bowersovi, dalšímu bývalému manažerovi Tesly, který nyní pracuje v Applu.

Moore se připojí k jednomu z nejtemnějších oddělení společnosti Apple – společnost nikdy veřejně nepřiznala své plány na vozidla. Navzdory tomu se objevila řada zpráv o takzvaném „Projektu Titan“, včetně mnoha podrobností o jeho vysokém obratu a pravidelných restrukturalizacích.

Na čem bude nová posila pracovat?

Bývalý inženýr Tesly vyvolal kontroverzi dříve v roce 2021 kvůli poznámkám o funkci Autopilota automobilky. Konkrétně Moore naznačil, že generální ředitel Tesly Elon Musk přecenil schopnosti Autopilota.

V posledních měsících se žaloba podaná pozůstalostí muže, který zemřel při autonehodě v režimu autopilota, snažila předvolat Moora jako svědka. Právní dokumenty související s případem naznačují, že Moore opustil Teslu v říjnu.

Moore se připojí k rostoucí skupině bývalých inženýrů a manažerů Tesly, kteří nyní pracují v Applu. Kromě Bowerse má nyní Apple bývalého šéfa hnacího ústrojí Tesly Michaela Schwekutsche a šéfa interiérů Steva MacManuse, který pracuje na jeho projektu auta. Vývoj vozu od Applu bude zřejmě ještě nějaký ten rok trvat. Apple s ničím nespěchá a podle všeho se snaží, aby byl jeho vůz dokonalý do posledního detailu a byl na trhu konkurecescopný.

Předchozí článek

Něco pro Star Wars fandy: prototyp iPhonu 4 s logem Hvězdy smrti

Následující článek

AirPods Max s kostním vedením zvuku by mohly zajistit při hovorech skutečné soukromí

Související články

Samsung i9000 Galaxy S: ztrácí signál, nikoho to ale nezajímá!

Poslední týdny všechny servery píšící (nejen) o Apple masírují své čtenáře články o problémech se signálem iPhone 4. Je to proto, že iPhone je nejprodávanější telefon na světě a tyto články jsou pochopitelně hodně čtené. Napadlo vás ale, že podobným (a mnohdy větším) problémem trpí i jiné telefony? Ano, dokonce i (ne)úspěšná kopie iPhone od Samsungu, model Galaxy S. Jeho problém se signálem je o dost výraznější než u iPhone 4, přesto o této skutečnosti veřejnost žádné české internetové média neinformují. Rozhodli jsme se to změnit!