Apple najal bývalého inženýra z Tesly, aby posílil svůj projekt samořídícího vozu

Podle nové zprávy Apple najal bývalého inženýra Tesly, aby pracoval na softwaru pro svůj tajný projekt „ Apple Car“. Technologický gigant z Cupertina najal Christophera „CJ“ Moora, aby pracoval na softwaru pro autonomní řízení společnosti Apple, uvedla agentura Bloomberg. Moore bude podřízen Stuartu Bowersovi, dalšímu bývalému manažerovi Tesly, který nyní pracuje v Applu.

Moore se připojí k jednomu z nejtemnějších oddělení společnosti Apple – společnost nikdy veřejně nepřiznala své plány na vozidla. Navzdory tomu se objevila řada zpráv o takzvaném „Projektu Titan“, včetně mnoha podrobností o jeho vysokém obratu a pravidelných restrukturalizacích.

Na čem bude nová posila pracovat?

Bývalý inženýr Tesly vyvolal kontroverzi dříve v roce 2021 kvůli poznámkám o funkci Autopilota automobilky. Konkrétně Moore naznačil, že generální ředitel Tesly Elon Musk přecenil schopnosti Autopilota.

V posledních měsících se žaloba podaná pozůstalostí muže, který zemřel při autonehodě v režimu autopilota, snažila předvolat Moora jako svědka. Právní dokumenty související s případem naznačují, že Moore opustil Teslu v říjnu.

Moore se připojí k rostoucí skupině bývalých inženýrů a manažerů Tesly, kteří nyní pracují v Applu. Kromě Bowerse má nyní Apple bývalého šéfa hnacího ústrojí Tesly Michaela Schwekutsche a šéfa interiérů Steva MacManuse, který pracuje na jeho projektu auta. Vývoj vozu od Applu bude zřejmě ještě nějaký ten rok trvat. Apple s ničím nespěchá a podle všeho se snaží, aby byl jeho vůz dokonalý do posledního detailu a byl na trhu konkurecescopný.

Předchozí článek

Něco pro Star Wars fandy: prototyp iPhonu 4 s logem Hvězdy smrti

Následující článek

AirPods Max s kostním vedením zvuku by mohly zajistit při hovorech skutečné soukromí

Související články

BBC: značka Apple vyvolává náboženskou euforii

Ano, slýcháváme to často. My, uživatelé Apple produktů, jsme prý ovce. Kupujeme si předražené přístroje jenom kvůli tomu logu jablka co se pyšní vzadu na iPřístroji. Samozřejmě to není názor úplně všech, přesto je to početná skupina. A tato skupina se nyní může ohánět vědeckým důkazem!

Kompletní informace: Prezentace Apple o problémech iPhone 4!

Na včerejší tiskové konferenci Apple konečně rozluštil hádanku o problémech s anténou v novém iPhone 4. Fakta, které Steve Jobs odprezentoval, dávají jasně najevo, že se problém nebude až tak "horký" a že se týkal pouze několika málo uživatelů. Přečtěte si o výjmečné prezentaci, na které mimo jiné Apple prozradil, že ke všem iPhone 4 dá svůj Bumper kryt zdarma!