djay pro iPad: DJská aplikace, která promění iPad v gramofony!

“iPad is Musical”, tak Apple pojmenoval iPad v jedné ze svých reklam svůj tablet. Možná tehdy marketingový tým ani netušil, že se brzy iPad díky aplikaci z AppStore promění v gramofony a mixážní pult a stane se tak skutečným “hudebním nástrojem”. Přesně tyto funkce zvládne nová aplikace djay pro iPad!

“iPad is Musical”, tak Apple pojmenoval v jedné ze svých reklam svůj tablet. Možná tehdy marketingový tým ani netušil, že se brzy iPad díky aplikaci z AppStore promění v gramofony a mixážní pult a stane se tak skutečným “hudebním nástrojem”. Přesně tyto funkce zvládne nová aplikace djay pro iPad!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PuQl8T6ZHmE&feature=player_embedded[/youtube]

djay pro iPad vyvíjí studio Algoriddim a na AppStore ji seženete za přijatelných 400 Kč. Přijatelných říkám proto, že jde o kvalitní aplikaci, která je nabitá opravdu vším, co byste mohli potřebovat pro hraní dokonce i “před posluchači”. Jak si můžete všimnout na videu a obrázku, na iPadu jsou dvě gramofonové desky, na které je možné scratchovat a zacházet s virtuální deskou podobně, jako s reálnou. Dále nechybí samozřejmě tlačítko play, 2x pitch control (slouží k doladění rychlosti u obou desek), řádky rozboru aktuálních skladeb, automix, tlačítko pro synchronizování rychlosti (což začátečníkům velice pomůže), hlasitost, 3-pásmový ekvalizér  a také možnost spustit živé nahrávání toho, co právě tvoříte.

Mezi největší výhody djay patří jednoznačně integrovaná podpora nových funkcí iOS 4.2, tím myslím předevší AirPlay, o kterém jsme psali zde a multitasking. Důležitý je také fakt, že aplikace “umí” tzv. Pre-Cueing. Ten umožňuje použít adaptér ($4,99), se kterým budete moci použít jeden výstup na sluchátka (které DJ potřebuje při “míchání”) a druhý zvukový výstup zapojit k repro, zesilovači, nebo třeba dalšímu mixážnímu pultu.

Musím říct, že hraní si s djay by mohlo touto formou bavit opravdu dost lidí. Co musím vypíchnout je především rychlost odezvy (< 3 msec), která je dostatečná i pro divoké hip-hopové DJe s touhou scratchovat. Pokud si zvyknete na ovládání, tak za pár hodin tréninku budete schopný pár skladem “smíchat”. Hlavní pointou DJingu je výběr skladeb, které k sobě budou pasovat proto vás tato aplikace dokáže zajímavě prověřit schopnosti a cit pro to stát se opravdovým DJ.

djay pro iPad – €15,99 – AppStore link

Program djay není až tak neznámá, protože se prodává také její obdoba pro Mac za $49,95. Existuje také aplikace djay Remote (3,99€) pro iPhone, která ale není produkt pro DJ, jde o alternativu k aplikaci Remote (zdarma) pro ovládání iTunes.


5 comments
  1. bude to podporovat aj iphone? / bude nejaka upravena verzia pre iphone?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple iPad: nová televizní reklama vyzdvihuje iOS 4.2

Následující článek

Angry Birds Seasons: Vánoční nadílka naštvaných zobáků

Související články