Apple chce použít vaši matraci jako snímač tělesné teploty

Po akvizici společnosti Beddit se společnost Apple zabývala způsoby, jak využít technologii chytré matrace ve spojení s teplotními senzory k identifikaci začátku menstruačního cyklu a jako měřítko celkového zdraví. Od té doby, co Apple v roce 2017 získal firmu Beddit na sledování spánku, zkoumá způsoby, jak toto sledování zlepšit. Kromě sledování spánku v Apple Watch se výzkum společnosti Apple soustředí na umístění senzorů do postelí.

Kvalitnější a přesnější sledování zdraví

Po tom, co se snažili najít způsoby, jak učinit senzory dostatečně nenápadnými, nyní se rozšiřuje tento výzkum do nových oblastí. Jeden ze dvou nově udělených patentů, které navrhuje, se nazývá “Flexibilní zařízení pro snímání teploty pro snímání tělesné teploty.” Tento se týká použití senzorů k registraci teploty spící osoby a Apple říká, že by to mohlo být lepší než jiné možnosti sledování zdraví.

„Fyziologické senzory, jako jsou zařízení pro měření teploty, zařízení pro monitorování srdce nebo senzory hladiny kyslíku v krvi,“ uvádí Apple v tomto patentu, „jsou stále častěji začleňovány do různých typů nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky, oblečení, brýle a/nebo další předměty, jako jsou postele, nábytek a tak dále.”

„Začlenění fyziologických senzorů do těchto typů objektů může usnadnit sledování zdraví uživatele během jeho rutinních běžných každodenních činností,“ pokračuje. “Nicméně například osoba obvykle měří svou teplotu pouze tehdy, když má podezření, že je nemocná, nebo pro nějaký jiný účel, jako je přirozené plánování rodiny.”

“V těchto případech osoba, která si měří teplotu, není součástí jejich každodenní rutiny a tato měření teploty jsou obvykle vzácná,” říká Apple. “Aby bylo možné důsledněji sledovat teplotu osoby, mohou být zařízení pro měření teploty začleněna do různých předmětů, jako jsou chytré hodinky, oblečení, ložní prádlo a tak dále.”

Opět platí, že Apple Watch mají sledování spánku, ale Apple říká, že v některých případech „může být žádoucí mít snímací zařízení, která jsou tenčí, pružnější a/nebo odolnější, takže mohou mít minimální dopad na uživatele a/nebo fungovat spolehlivěji, když jsou začleněny do takových zařízení.”

Senzory na matraci

Apple navrhuje umístit řadu senzorů na matraci a pravděpodobně pod jakoukoli spodní vrstvu.

Ale jakmile jsou takové senzory na svém místě a jakmile budou schopny sledovat teplotu člověka v průběhu času, návrh otevírá mnohem zajímavější myšlenku. Apple to rozděluje do druhého patentu, který byl také nyní udělen, nazvaný „Pole teploty v posteli pro sledování menstruačního cyklu“.

Tentokrát je návrh stejný v tom, jak se týká sledování teploty, ale je také konkrétní, kdy tak činí. Nepřetržité sledování teploty poskytuje základní linii, ze které může detekce menstruačního cyklu pracovat.

„Po určení teploty uživatele pro každé období používání v sadě dvou nebo více období používání lze identifikovat alespoň jednu změnu teploty uživatele mezi různými obdobími používání,“ říká Apple. “Den ovulace uživatelky lze odhadnout na základě alespoň jedné změny teploty uživatelky.”

Je to však precizní práce, protože vyžaduje určení, kdy je „teplota uživatele alespoň o 0,1 stupně Celsia vyšší“ než v nejméně dvou jiných časech od začátku sledování. Vyžaduje také sledování teploty v průběhu noci, protože součástí určování ovulace je také “určení alespoň jednoho období užívání… kde je teplota uživatele alespoň o 0,2 stupně Celsia vyšší než maximum” dříve zaznamenané.

Menstruační cykly jsou životně důležitým ukazatelem zdraví a je to oblast, která byla šokujícím způsobem nedostatečně prozkoumána. Apple již dříve zdůraznil svůj vlastní výzkum v této oblasti, zatímco jiní studovali dopad syndromu polycystických vaječníků (PCOS) na celkové zdraví žen.

Patent na sledování menstruačního cyklu je připsán pěti vynálezcům, včetně Zijinga Zenga a Josepha M. Schmitta, kteří dříve pracovali na senzorech pro měření teploty pro iPhone.

Předchozí článek

Video ukazuje mikroskopické detaily iPhonu 15

Následující článek

iPhone 16 Pro může mít větší displej než protějšek iPhone 15 Pro

Související články