Alcohol Tester 1.1: nové funkce české aplikace

Už jste o aplikaci Alcohol Tester možná slyšeli. Nedávno to byla nejstahovanější aplikace na českém AppStore a získala si řadu fanoušků. Před několika dny vyšel update 1.1, který rozšiřuje tuto zajímavou českou aplikaci ještě dál.

Už jste o aplikaci Alcohol Tester možná slyšeli. Nedávno to byla nejstahovanější aplikace na českém AppStore a získala si řadu fanoušků. Před několika dny vyšel update 1.1, který rozšiřuje tuto zajímavou českou aplikaci ještě dál.

Úkol Alcohol Testeru je jasný – informovat (nejen) řidiče o tom, kolik mají promile alcoholu v krvi a kdy budou střízliví. Metoda testování samozřejmě není dechovou zkouškou, ale pomocí dietologických vzorců, které ovlivňuje vaše váha a pohlaví. Autoři v nové verzi Alcohol Testeru přidali možnost profilů několika osob, takže v průběhu večera máte možnost testovat více osob současně.

Při spuštění Alcohol Testeru máte na výběr 2 testy – Rychlý a Kompletní.

Rychlý test je zjednodušená a méně přesná metoda měření, do které stačí naklikat váš vypitý alkohol a během několika okamžiků zjistíte jak na tom jste. Nevýhoda je v tom, že Rychlý test nezohledňuje čas, ve kterém jste alkohol postupně vypil (nikdo nepředpokládá, že dáte 3 pivka a panáka ve stejný okamžik). Proto autoři do aplikace zahrnuli také Podrobný test, který je už opravdu solidní měřící nastroj.

Abych aplikaci opravdu dobře otestoval, rozhodl jsem se jí v pátek vyzkoušet při pitce, které jsem se zúčastnil. Postup testování je poměrně jednoduchý. První, co musíte vyplnit, je profil. Stačí zvolit pohlaví (v mém případě muž) a váhu (84kg). Dále pak zvolíte čas, ve kterém budete konzumovat alkohol. Já zvolil 21:00 až 3:00.

V průběhu večera jsem postupně pravdivě vyplňoval do testu všechen alkohol, který jsem vypil. Do aplikace se zapisuje opravdu snadno, stačí prakticky zvolit pouze druh alkoholu (víno, pivo, koktejl, destilát a další) a objem vypitého množství. Abych vše uvedl na pravou míru hned na začátku – nejsem alkoholik. 🙂 Jen se ten večer nějak “zadařilo” a já do sebe šoupnul 6 mých oblíbených Cuba Libre (v aplikaci stačí zvolit Koktejl a následně objem drinku, v tomto případě 0,4l jeden) a 2 vodky navrh. Opilej jsem se cítil a Alcohol Tester mi odhad celkem nevybíravě potvrdil výsledkem kolem 2 až 2,5 promile ve 2hod. ráno. Na časové ose jsem se dočetl, že uplně střízlivý budu až zhruba ve 13:00 druhý den.

O přesnosti výsledku se dá samozřejmě polemizovat a autoři v aplikaci přiznávají, že výsledky jsou pouze orientační. Přesto ale tato aplikace své využití určitě má, protože vám dokáže vypočítat, kdy je reálná možnost být střízlivý např. po vypití 2 piv k nedělnímu obědu. Řidiči tuto aplikaci jistě využijí, navíc díky updatu 1.1 je možné zvolit jazyky: češtinu, angličtinu, němčinu, francouzštinu, polštinu, slovenštinu a ruštinu.

Pokud ještě Alcohol Tester nemáte, tak rychle pouštějte AppStore, protože do konce března je tato aplikace v 50% slevě!

Alcohol Tester – do 31.3.10 za 0,79€, poté 1,59€ – AppStore link

7 comments
 1. Jen pro pobavení. Zkuste si přidat smrtelnou dávku alkoholu a nechte si zobrazit výsledek, určitě stojí za to. 😉

  Hezký víkend,
  Roman Maštalíř

 2. Jen pro pobavení. Zkuste si přidat smrtelnou dávku alkoholu a nechte si zobrazit výsledek, určitě stojí za to. 😉

  Hezký víkend,
  Roman Maštalíř

 3. Za žádný program jsem nikdy neplatil a platit nebudu,najdu si jej na torentech.čágo bélo.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

App Store: prijímame iPad aplikácie!

Následující článek

Tipy a triky pro váš iPhone: část první

Související články