Z1TV live: první český online TV přenos pro iPhone!

Rádio na iPhone již bylo, ale co online televizní přenos? Televize se českým uživatelům mobilů dosud vyhýbala jako čert kříži, nyní je tu ale ojedinělá aplikace od televizního kanálu Z1, která umožňuje sledovat přímý přenos plnohodnotného televizního vysílání online přímo ve vašem iPhone!

Rádio na iPhone již bylo, ale co online televizní přenos? Televize se českým uživatelům mobilů dosud vyhýbala jako čert kříži, nyní je tu ale ojedinělá aplikace od televizního kanálu Z1, která umožňuje sledovat přímý přenos plnohodnotného televizního vysílání online přímo ve vašem iPhone!

Aplikace sice neoplývá širokými možnostmi nastavení, ale žádná důležitá funkce nechybí. Chce snad někdo nastavovat kvalitu zvuku, videa a další detaily? Ne, a proto je zde automatická detekce rychlosti připojení, podle které se automaticky zvolí kvalita přenosu, takže by se nemělo stát, že se bude obraz či zvuk sekat. Ve vysílání se navíc můžete o několik sekund vpřed a zpět posouvat.
Možnosti při přehrávání - posun zpět/napřed, pauza a přiblížení obrazu.
V aplikaci máte na výběr mezi vysíláním obrazovým nebo pouze hlasovým, přičemž přenos s videem se spustí automaticky po zapnutí aplikace. Díky tomu je možné TV sledovat i na 3G připojení naprosto plynule.
Příjemná vlastnost je přítomnost televizního programu přímo v aplikaci, a tak nemusíte přepínat na jinou aplikaci.
Bohužel některé pořady nemohou být vysílány na internetu kvůli autorským právům, a tak se občas můžete setkat s hláškou, že momentálně není možné televizi sledovat. Naštěstí těchto pořadů není až tak moc, přesto bych ocenil, kdyby byly “blokované” pořady v programu označeny.
Aplikace Z1TV live je obrovský průlom nejen ve světě iPhonu, ale také obecně mobilních telefonů v České republice. O takovýto projekt se zatím nikdo nepokusil, a tak není moc co vytknout, Aplikace Z1TV live je zkrátka perfektní doplněk vašeho iPhone. Aplikace je navíc zdarma, a tak jediné poplatky, které vás mohou potkat, jsou ty od poskytovatele připojení.
Velice bych ocenil, kdyby podobnou aplikaci měla také Česká televize, na které by bylo možné sledovat Olympijské hry. V kombinaci s jejich Videopůjčovnou by to byla opravdu skvělá aplikace … kdo ví, třeba se jednou dočkáme. Do té doby tu je Z1TV live!

10 comments
 1. Když mám internet od O2 3G a mesíčně to platím paušál, je ta televize úplně zdarma? Díky za odpovědi

  1. televize je zdarma, ale pokud máš stejný 3G internet od O2 jako já, tak máš 500 MB limit měsíčně, takže na to bacha. 😉
   na každé faktuře si můžeš všimnout kolik si ten měsíc protočil kB 🙂

  2. Ano, jestliže máš paušální částku za internet, tak je to zcela zdarma.

 2. Když mám internet od O2 3G a mesíčně to platím paušál, je ta televize úplně zdarma? Díky za odpovědi

  1. televize je zdarma, ale pokud máš stejný 3G internet od O2 jako já, tak máš 500 MB limit měsíčně, takže na to bacha. 😉
   na každé faktuře si můžeš všimnout kolik si ten měsíc protočil kB 🙂

  2. Ano, jestliže máš paušální částku za internet, tak je to zcela zdarma.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Titanic Rescue: zachraňování zábavné jen pár minut

Následující článek

App Store: zdvojnásobil sa download limit cez 3G, na prsnaté dievčatá však zabudnime!

Související články

Epic Citadel: Budoucnost her na iPhone a iPad je tu už dnes!

Jedním slovem - úžasná. Ale pekně postupně. Šéf Epic Games, firmy, která kromě jiného vyvíjí například sérii Unreal Tournament, včera na keynote ukázal, jak bude vypadat jejich první hra pro iOS platformu a zároveň tak v podstatě naznačil budoucnost iOS her. Demoverze této hry je už dostupná na App Store pro iPhone 4, 3GS a iPad. Přinášíme první dojmy z této 3D akce - jsou více než skvělé!

Threads: speciální aplikace pro nákup triček na Threadless

Threadless je ojedinělý internetový obchod nabízející oblečení s originálními motivy. Ty si odhlasovávají sami zákazníci, a tak se do prodeje dostane vždy jen to nejlepší. Nyní se na App Store objevila aplikace, která by měla usnadnit nakupování na tomto serveru. Bohužel dělá ale spíše přesný opak. Napadlo mě však další využití - databáze wallpaperů …