2Do: skvělé GTD řešení s možností synchronizace

Aby mělo používání GTD smysl, je potřeba zvolit správné nástroje. Jedním takovým je právě aplikace 2Do, která umožňuje synchronizaci s Mac i Win.

Organizace práce pomocí GTD řešení je již pro mnoho lidí zažitý způsob usnadňující plnění různých úkolů. Aby ovšem mělo používání tohoto režimu smysl, tak je třeba zvolit ty správné nástroje. Řešení ve formě Things je již takovým malým fenoménem, ovšem neexistuje (a ani se neplánuje) možnost synchronizace s Windows. 2Do však tento problém nemá, a tak si i Windows uživatelé přijdou na své.

Rozdělení úkolů v aplikaci je řešeno pomocí kalendářů. Já jsem se z důvodu přehlednosti rozhodl úkoly dělit do co nejméně kalendářů, a tak jsem vytvořil pouze tři – Škola, Redakce a Doma, přičemž ve školním kalendáři mám úkoly do školy, do redakčního házím nápady na články pro všechny weby, na které píšu a do domácího dávám úkoly jako “Nákup”, “Vyluxovat” a podobné (bohužel si musím zapsat naprosto všechno, protože na to jinak zapomenu :D).

Ač to tak možná nevypadá, tak máte opravdu široké možnosti ve vyplňování informací o úkolu. Můžete přidat poznámku, upozornění pomocí push ve zvolený den a hodinu, prioritu, akci (najít, navštívit, zavolat, …), webovou adresu a spoustu dalšího. Vše se poté přehledně zobrazí v přehledu, který můžete řadit jak chcete a také ho velmi rychle prohledat. Rozhraní celé aplikace je navíc vyvedeno opravdu skvělou grafikou a doplněno o různé efekty, které jsou hezké a přitom neobtěžují.

Můžete také zkusit lite verzi, která je zdarma, ale je omezena v několika ohledech. Pokud vám ovšem sedne, tak doporučuji koupit plnou verzi, ve které nejste nijak omezováni a máte i daleko širší možnosti nastavení. I přes poměrně vysokou cenu (5,49€) za to však tato aplikace stojí, nesnaží se být minimalistická jako Things a přitom je stále přehledná. Navíc je zde možnost snadné synchronizace s platformou Mac i Windows, což je prostě super.

4 comments
  1. Jak si stáhnu z počítače filmy do iPhone? děkuji

  2. Jak si stáhnu z počítače filmy do iPhone? děkuji

  3. dobrý dne, chci si stáhnout film ze svého počítače do iPhonu, už jednou jsme sem psala kvůli tomu nějak mi to nejde, nešlo by to trochu podrobněji rozepsat, děkuji moc.

  4. dobrý dne, chci si stáhnout film ze svého počítače do iPhonu, už jednou jsme sem psala kvůli tomu nějak mi to nejde, nešlo by to trochu podrobněji rozepsat, děkuji moc.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iLuv iMM153: repro systém pro iPhone za tisícovku

Následující článek

Guerrilla Bob: divoká střílečka ve stylu Minigore

Související články