Nahoru

Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.

Bude toto podoba noveho iPhone 4?

Bude toto podoba noveho iPhone 4?

Kde se přístroj objevil

Příběh nálezu prototypu, na který se díváte, je téměř k neuvěření. Přístroj se našel v baru ve městě Redwood City, které leží v Californii mezi San Jose a San Franciscem. Mobil byl v atypickém obalu, který ho změnil přesně do tvaru iPhone 3GS. Jeho majitel ho proto mohl běžně používat a veřejnost si toho pravděpodobně ani nevšimla. Obrázek přístroje ve speciálním obalu si můžete prohlédnout na tomto obrázku:

Prototyp v "převlečení", aby vypadal jako iPhone 3GS

Prototyp v "převlečení", aby vypadal jako iPhone 3GS

Konstrukční novinky

Přejděme k tomu nejdůležitějšímu, a tím jsou novinky. První, čeho si pravděpodobně všimnete, je o dost hranatější tvar s plochým zadním krytem. Přístroj má o dost menší profil a všeobecně působí o dost víc „hi-tech“. Hmotnost přístroje se oproti modelu 3GS zvýšila o 3g na kulatých 140g. Rozměry přístroje jsou cca 114,3 x 58,7 x 9,4 mm.

Po bližším prozkoumání vrchní části novinky si můžete všimnout přední kamery (kterou si předevšm americký trh velice žádá) a samozřejmě zadní kameru vybavenou také LED diodou (chcete-li bleskem). Oddělená zakulacená tlačítka hlasitosti jsou pro mě menším překvapením. Na svém místě zůstal spínač tichého režimu, zdířka pro sluchátka, tlačítko pro vypnutí, reproduktory a zdířka pro nabíjení. Novinkou je boční slot na Micro-SIM kartu, který se objevil ve 3G verzi nového iPadu a také miniatudní zdířka vedle jacku pro sluchátka. Podle Gizmodo by mohlo jít o hand-free mikrofon.
Zakulacená oddělená tlačítka hlasitosti

Zakulacená oddělená tlačítka hlasitosti

Vrchní část prototypu - všimněte si nižšího profilu přístroje

Vrchní část prototypu – všimněte si nižšího profilu přístroje a externího mikrofonu

Zdířka pro Micro-SIM kartu s otvorem pro vyndání slotu

Zdířka pro Micro-SIM kartu s otvorem pro vyndání slotu

Technické novinky

Jednoznačně nejzajímavější je nový displej pravděpodobně s rozlišením 960×640. Po připojení k iTunes se na displeji objevil obrázek „Connect to iTunes“, které bylo údajně velice detailně vykreslené. Displej bude bezpochyby jednou z největších lákadel nového iPhone.

Další dobrou zprává je o baterii. Kapacita akumulátoru stoupla o 16% z 4,51 Wh na 5,25 Wh, což je podstatně více, než jsem osobně očekával. Kvůli větším rozměrům baterie byly hardwarové součástky přizpůsobeny zcela odlišně oproti předchozímu modelu.

Přední kamera

Přední kamera se sluchátkem

Zadní kamera, blesk a logo Apple

Zadní kamera, blesk a logo Apple

Je to podle nás opravdu nový iPhone?

Abych řekl pravdu, prvním rumorům (rumor = fáma) nikdy nevěřím, což se vždy ukázalo jako dobrá volba. V tomto případě ale musím stát za Gizmodo a potvrdit, že tento prototyp opravdu vypadá jako hodně reálný model nového iPhone. Nasvědčuje tomu i fakt, že hardware prototypu je na velice dobré technické úrovni a součástky nesou symboly a loga, které používá Apple. Jak sami můžete posoudit, v designu novinky jsou poměrně velké změny, proto si myslím, že právě design přístroje bude nejvíce řešeným tématem např. u nás v komentářích pod článkem.

Porovnání prototypu a iPhone 3GS

Porovnání prototypu a iPhone 3GS

zdroj: Gizmodo

Osobní názor

Ještě si dovolím menší osobní zamyšlení o nálezu přístroje. O tom, že Apple už má funkční verzi nového iPhone (jak se předpokládá, americký výrobceuvede nový iPhone v létě), asi nikdo nepochybuje. Proto je opravdu reálně možné, že se přístroj mohl ztratit. Od Apple by to navíc mohl být poměrně vtipně vyřešený „betatest“ přístroje u zákazníků, protože nyní se na internetu rozbouří vášnivé diskuze o designu, displeji, baterce apod. Apple se tak vlastně předem dozví, jak budou nový zákazníci reagovat. Poslední zvěsti navíc hovoří o tom, že se Apple neoficiálně vyjádřil, že by rád dostal tento přístroj zpět. Co myslíte, chtěl by Apple zpět maketu z Asie? Myslím, že ne…

Věříte, že objevený prototyp vyrobil Apple?

Výsledky ankety