Windows Mobile 7: krátký videopohled a nové postřehy

Spřátelenému serveru Smartmania.cz se podařilo dostat k prototypu zařízení s testovací verzí Windows Mobile 7 (Windows Phone 7 Series). Systém si můžete krátce prohlédnout v přiloženém videu s českým komentářem.

Spřátelenému serveru Smartmania.cz se podařilo dostat k prototypu zařízení s testovací verzí Windows Mobile 7 (Windows Phone 7 Series). Jirka Hrna píše: Mé dojmy už nejsou tak rozporuplné jako po včerejší tiskovce, dozvěděl jsem se více detailů a pokud příjmu fakt, že je tohle od základů nový systém a nebudu se ohlížet zpět, začínám v sobě objevovat první drobné nadšení. Systém si můžete krátce prohlédnout v přiloženém videu s českým komentářem.

A ještě přidám pár nových postřehů, které se mi podařilo zjistit:

 • systém bude podporovat multitasking! Více informací se dozvíme na MIXu v březnu, ale počítá se s tím, že většina aplikací po spuštění zůstane běžet na pozadí. Ty systémové budou mít samozřejmě vyšší prioritu a pokud dojde paměť RAM, ukončí se programy s nižší prioritou.
 • položky na hlavní obrazovce bude možné snadno přesouvat na libovolnou pozici. Panel stačí uchopit a přetáhnout jinam.
 • hlavní obrazovka bude tvořena dvěma nabídkami: výchozí je ta s panely a gestem zprava doleva se přepnete do nabídky s programy (obdoba nabídky Start ve WM6.5).
 • když stisknete tlačítko Windows na zařízení, dostanete se na hlavní obrazovku. Tato klávesa tedy nespouští nabídku Start, ale přepíná na hlavní obrazovku. Je to tedy spíše náhrada za tlačítko Home a další důkaz zcela přepracované filosofie systému Windows Mobile.
 • vzhled hlavní nabídky není finální a Microsoft v něm chystá provést další změny. To, co nyní prezentují, je prý jakýsi koncept.
 • kalendář bude možné synchronizovat s různými aplikacemi. Od Outlooku po Google Mail nebo Windows Live Calendar. Každý kalendář bude reprezentován vlastní barvou pro lepší odlišení. Potěšilo mě pokročilé filtrování položek.
 • synchronizace dat bude fungovat také přes Wi-Fi. Dokonce prý v systému bude funkce, která po připojení telefonu do nabíječky (například po příchodu domů) aktivuje synchronizaci přes Wi-Fi, a pokud budete mít zapnutý počítač, data se automaticky přes Wi-Fi synchronizují. To se mi hodně zamlouvá.
 • synchronizovat bude možné nejen kontakty, kalendář, poznámky, ale také hudbu, fotografie a videa.
 • když máte u kontaktu vyplněnou adresu, otevřou se po kliknutí na ni Bing Mapy.
 • vyhledávací panel je přístupný přes systémové tlačítko. Vyhledávat můžete na webu, v mapách nebo přímo v zařízení.
 • každé zařízení s Windows Mobile 7 musí mít minimálně WVGA displej (kapacitní).
 • v internetovém prohlížeči lze zoomovat přes dvojklik nebo multitouch gesto (pinch-zoom).
 • internetovou stránku z prohlížeče můžete umístit mezi panely na hlavní obrazovce. Vidět je samozřejmě i její živý náhled.
 • v aktuální testovací verzi zatím není integrován Office Mobile. Jeho funkce jsou novinářům prezentovány pouze na videu.

Článek původně vyšel na serveru Smartmania.cz. Děkujeme a posíláme pozdrav do Barcelony! 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Remote: Free aplikace, kterou musíte mít

Následující článek

Opera Mini pre iPhone: kedy sa jej dočkáme?

Související články

iPad hry: výběr těch nejlepších her pro iPad

V uplynulých dnech je o iPadu hodně slyšet. Nevím, zda je to dokonalým marketingem, parádním designem, fascinujícím interfacem, přijatelnou cenou, nebo třeba skvělým uměním Steva Jobse prezentovat nové výrobky, ale Applu se opět povedlo jejich nový produkt dokonale prodat (více o prodeji iPadu zde). Abych řekl pravdu, já osobně iPadu až tolik nevěřil a jeho koupi jsem neplánoval, ale po shlédnutí videí z hraní her měním názor - tuto dokonalou herní konzoly prostě musím mít!

TrueHDR: HDR fotografie na iPhone 3GS? Žádný problém!

Zatímco nový iPhone 4 dostal s příchodem iOS4.1 do vínku novou funkci pro fotografování zvanou HDR, díky které pořídíte hezčí a umělečtější fotky, majitelé iPhone 3GS respektive i iPodu Touch 4. generace, byli o tuto skvělou vychytávku ochuzeni. Není ale nač zoufat, protože díky aplikaci TrueHDR máte možnost pořizovat HDR fotky také.