Undercroft: dungeon zdarma, který chytne a nepustí

Undercroft je dungeon podobný starším hrám jako Dungeon Master, sáze Eye of beholder a jiným. Pod hru se podepsala firma Jagex, která je autorem legendární RPG hry RuneScape, což naznačuje, že by se mohlo jednat o kvalitní „kousek“, je tomu ale opravdu tak?

Undercroft je dungeon pro iPhone podobný starším hrám jako Dungeon Master, sáze Eye of beholder a jiným. Pod hru se podepsala firma Jagex, která je autorem legendární RPG hry RuneScape, což naznačuje, že by se mohlo jednat o kvalitní „kousek“, je tomu ale opravdu tak?

Ale hezky od začátku. Po stisknutí tlačítka „New game“ přikročíte hned k tvorbě party, která se skládá ze čtyř hrdinů, resp. jednoho až čtyři, jenže začít s méně jak čtyřmi dělá hru nesmírně náročnou, takže takovéto kousky si mohou dovolit jen ti největší odvážlivci. Vyberete si obličej prvního hrdiny (na výběr je třicet avatarů), dále si hrdinu pojmenujete a přikročíte k volbě povolání. V Undercroftu je na výběr pět klasických „RPG“ povolání – warrior, mage, priest, summoner a assassin. Tak jako v každém RPG, potažmo dungeonu, má každé povolání své výhody i nevýhody, které jsou v menu výběru postavy přehledně vypsány. Po výběru hrdiny přejdete do výběru okna atributů, které jsou strength, dexterity a constitution, pro zkušeného RPG hráče nic překvapivého, pro méně zkušené je zde opět nápověda co který umí. V posledním okně před začátkem hry vyberete hrdinovi startovací skill, tato fáze je poměrně důležitá, jelikož se předpokládá, že skill který si vyberete, bude jeden z těch, který budete vylepšovat i v průběhu hry. Stejný proces následuje pro další tři hrdiny a parta je hotova, nyní zvolíte obtížnost (na výběr jsou dva) a můžete vyrazit do boje.

Tak jako v každém dungeonu plníte úkoly, za které dostáváte zkušenosti a odměny ve formě peněz či všemožného vybavení, zabíjíte potvory, „čistíte“ všemožné dungeony.

Za nabyté zkušenosti dostáváte odměnu v podobě postupu hrdiny na další (vyšší) úroveň, přičemž za dosažení každé úrovně dostanete dva body, které si můžete rozdělit buď do skillů, kterých máte na výběr devět pro každého hrdinu, a to již vlastněných nebo nových, či do výš zmíněných atributů. Jaké skilly si dáte a jak body přerozdělíte je jen na vás, hra je v tomto tedy velmi variabilní – stejné povolání může mít spoustu tváří.

Rozmanitý je i systém věcí. Jsou barevně odlišeny podle jejich vzácnosti a kvality takže se ve hře setkáte s věcmi obyčejnými, které koupíte v každé „putyce“, tak s věcmi unikátními, které vám z hrdiny udělají superhrdinu.

Hra je rozdělena do šesti kapitol. Abyste prošli do další kapitoly, musíte splnit úkoly, které přesun do následující části hry podmiňují, jiné úkoly plnit můžete, ale nemusíte, záleží jen na vás. První dvě kapitoly jsou poměrně lehké a zvládne je dokončit každý, zbývající čtyři už nejsou pro žádné „nazdárky“ a s jejich dokončením se pořádně potrápíte. Pokud se bojíte vysoké obtížnosti, tak netřeba věšet hlavu, Undercroft totiž obsahuje rozsáhlý guide, který vás hrou do detailu provede, pokud je potřeba.

Grafika je velmi příjemná a potěší především „oldschoolové“ hráče, ovládání nezaostává, je jednoduché a intuitivní. Pro každého, kdo má rád RPG, či ještě lépe dungeony, je podle mého názoru povinností si hru obstarat. Jedná se o více než dvacet hodin skvělé zábavy a hlavně je hra zcela zdarma.

Undercroft – Zdarma – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Cut the Rope: za 10 dní predaných cez milión kusov

Následující článek

Nový MacBook Air: bude takhle vypadat nový Air? (Spekulace)

Související články