shareplay

SharePlay se zpozdí a na uvedení iOS 15 nedorazí.

SharePlay je služba v nadcházející aktualizaci FaceTime. Ta umožňuje společně s ostatními sledovat video, film nebo poslouchat hudbu, jako byste sledovali na jednom zařízení. Tato funkce se ale zpozdí a při oficiálním uvedení iOS 15 ji očekávat nemáme.

6. Beta iOS 15 přináší hodně velkých změn a jednou z nich je odebrání funkce SharePlay z FaceTime. Apple pro vývojáře vydal prohlášení, ve kterém jim děkuje za participaci ve vývoji této funkce a zmiňuje možnost instalaci developerského režimu, ve kterém bude SharePlay funkční právě pro vývojáře.

iOS 15 shareplay

„Funkce SharePlay jsme pozastavili na iOS 15, iPad OS 15 a tvOS 15 a pozastavíme ji i v příští betě macOS Monterey. Funkci necháme pozastavenou i po oficálním vydání iOS 15 letos na podzim. (…) Váš tým bude moci podporu SharePlay vyvíjet pomocí instalace tohoto profilu pro vývojáře.”

SharePlay ale není konec. Firma slibuje, že funkcí spustí později na podzim a bude plnohodnotnou součástí nových systémů. Další detaily nám však Apple neřekl, takže se můžeme pouze domnívat, za čím asi zpoždění stojí.

Zdroje: Apple, 9to5mac

Předchozí článek

Jak to bylo? Aneb jak nezapomenout hit (2. část)

Následující článek

Zásadní rozdíl mezi Applem a konkurencí.

Související články

SuperApple #9: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát o online vysílání Olympiády na Macu, o jailbreaku, o ohořelém iMacu, nebo zajímavé možnosti použít iPhone a iPod jako flash disk.

Prototyp iPhone: policejní zásah u redaktora Gizmodo

Informace o ztraceném prototypu iPhone a historka o opilém pracovníkovi Apple začínají nabírat nečekaný směr. Redaktora Gizmoda, který stojí za objevením prototypu, včerejší večer doma překvapila policie, která mu zabavila veškerý hardware, který by mohl pomoci odhalit pravdu ohledně objevení prototypu.

Apple TV: nová herní konzole na obzoru?

Poslední betaverze iOS 4.3 určená pro Apple TV přinesla zajímavé odhalení — možná se brzy dočkáme Apple TV jako herní konzole. Předpoklady na to má — Apple TV má oblíbenou iOS platformu, výkonný ARM procesor Apple A4 nebo i dostatek RAM. Kapacita disku je sice omezená, přesto ale by se v Apple TV nějaké místo našlo. Nejspíše vás ale zarazilo, čím by se dala taková konzole ovládat. Odpověď je jednoduchá — iPhonem nebo iPodem touch. Spojení těchto dvou zařízení zní určitě velmi zajímavě a dávalo by i smysl — vždyť Apple svá zařízení propojuje často.