shareplay

SharePlay se zpozdí a na uvedení iOS 15 nedorazí.

SharePlay je služba v nadcházející aktualizaci FaceTime. Ta umožňuje společně s ostatními sledovat video, film nebo poslouchat hudbu, jako byste sledovali na jednom zařízení. Tato funkce se ale zpozdí a při oficiálním uvedení iOS 15 ji očekávat nemáme.

6. Beta iOS 15 přináší hodně velkých změn a jednou z nich je odebrání funkce SharePlay z FaceTime. Apple pro vývojáře vydal prohlášení, ve kterém jim děkuje za participaci ve vývoji této funkce a zmiňuje možnost instalaci developerského režimu, ve kterém bude SharePlay funkční právě pro vývojáře.

iOS 15 shareplay

„Funkce SharePlay jsme pozastavili na iOS 15, iPad OS 15 a tvOS 15 a pozastavíme ji i v příští betě macOS Monterey. Funkci necháme pozastavenou i po oficálním vydání iOS 15 letos na podzim. (…) Váš tým bude moci podporu SharePlay vyvíjet pomocí instalace tohoto profilu pro vývojáře.”

SharePlay ale není konec. Firma slibuje, že funkcí spustí později na podzim a bude plnohodnotnou součástí nových systémů. Další detaily nám však Apple neřekl, takže se můžeme pouze domnívat, za čím asi zpoždění stojí.

Zdroje: Apple, 9to5mac

Předchozí článek

Jak to bylo? Aneb jak nezapomenout hit (2. část)

Následující článek

Zásadní rozdíl mezi Applem a konkurencí.

Související články

Apple iPad: nová televizní reklama vyzdvihuje iOS 4.2

Apple pravidelně servíruje televizní reklamy na jejich produkty, ve který se většinou zaměří na jednu vlastnost, na kterou chce potencionální zákazníky nalákat. Není tomu jinak ani v prosinci, včera odstartovala televizní kampaň na iPad s iOS 4.2. Jak si můžete všimnout na videu, řeč je především o AirPlay, AirPrint a Multitaskingu. Jak se vám reklama líbí?