Battle of Puppets: poražte nepřátele taháním za nitky

Recenze hry Battle of Puppets, ve které máte za úkol porazit nepřítele za pomoci loutek hrajících ve vaší opeře.

Her, kterým se přezdívá “lineární strategie” a ve kterých máte za úkol porazit nepřítele pouze tím, že rozhodujete, jaký typ jednotek zrovna postavíte, je opravdu mnoho – můžu zmínit například hry Ancient War a Trenches, které jsme zde na iPhoneTips již recenzovali. Některé hry tohoto typu jsou nápadité, jiné monotónní a další dokonale propracované. Pojďme se tedy podívat, do jaké skupiny se zařadí hra Battle of Puppets.

Hra, z jejíhož názvu pro angličtiny znalé jasně vyplývá, že proti sobě budou bojovat loutky, má bezpochyby originální nápad. Loutky jsou ve hrách opravdu málo používaným tématem a je to škoda. Jak už bylo zmíněno, půjde o klasickou lineární strategii, tedy že máte základnu, ve které můžete tvořit jednotky za “peníze”, které si nevyděláte jinak než zabíjením jednotek nepřátelských.

Jednotek je ve hře bohužel docela málo, pouze čtyři druhy, z nichž poslední dva můžete stavět až po vylepšení základny na vyšší úroveň (viz níže). Počet jednotek možná vizuálně zvyšuje fakt, že si při zahájení kampaně můžete vybrat jednu ze čtyř respektive pěti (jedna je na začátku zamčená) “ras” – tedy vlastně oper, do jejíhož stylu budou vaše jednotky zasazeny. Půjde například o opery Carmen nebo Aida. Jednotky tedy vypadají odlišně, ale mají prakticky stejné schopnosti, takže se o nějaké veliké rozmanitosti mluvit nedá.

Abyste si mohli vylepšit základnu, potřebujete jakési body “slávy”, tedy jak moc je vaše opera oblíbená v řadách publika. Tyto body získáváte zabíráním určitých bodů na mapě jednoduše tak, že se “fronta” posune za ně. Na těchto místěch můžete poté vysvavět zjednodušenou základnu, která jednak chvíli brání nepřátelským jednotkám v postupu a druhak si v ní můžete stavět první dva druhy jednotek – mají to tedy do boje o něco blíž.

Co se týče množství peněz, které ve hře dostáváte, je zde propastný rozdíl mezi obtížnostmi, které jsou ve hře celkem tři. Na medium máte veliký problém s penězi vystačit, zatímco na easy jich máte tolik, že by ve hře ani být nemusely – nikdy vám totiž nedojdou. Proto je dobře, že je ve hře “populační limit”, který omezuje počet postavených jednotek na devět.

Pro zpestření hra obsahuje i jakési “special powers”, které získáváte postupem v kampani (viz níže). Tyto schopnosti můžete aktivovat jednou za čas tak, že dvakrát poklepáte a poté nakreslíte schéma schopnosti (kruh, blesk a podobně). Můžete tím nepřítele na chvíli zmrazit, snížit mu útok nebo rychlost a podobně. Škoda je, že počítačem řízení nepřátele tyto schopnosti používat nemůžou.

Hra obsahuje pouze jeden mód, kterým je kampaň. Nenajdete zde tedy žádný “skirmish”, což je veliká škoda. Kampaň spočívá v postupování mapou USA ze západu na východ – musíte totiž vaši operu odehrát v každém významnějším městě, dokud se nedostanete na Broadway. Kampaň je bohužel velice monotónní, protože sestává s pořád těch samých bitev, které jsou tak stejné, že ani nebudete potřebovat měnit strategii. Sem tam vás sice po bitvě odmění nějakou novou schopností nebo se změní herní mód z “battleground” na “survival”, tedy že nemusíte zničit nepřátelskou základnu, ale pouze určitý čas přežít, ale prakticky to žádnou změnu neznamená.

Co se týče grafiky a hudebního doprovodu, tak to jsou snad nejsilnější stránky celé hry. Grafika by se dala označit za velice originální až dokonalou, pozadí se během hry neustále mění, takže máte opravdu pocit, že jste na nějakém divadelním představení, kde se mění kulisy. Hudba je také perfektní a rozhodně se vám ani po delším hraní nezoškliví.

Battle of Puppets (0,79€) je hra, která trpí pouze jedním ale zato velkým neduhem – a tím je obsah. S tak perfektním základem, který hra má především v grafice, si myslím, že autoři mohli doplnit více druhů vojáků a další prvky, aby hra nebyla tolik monotónní. Je to opravdu škoda, protože jinak bych hře mohl dát o mnoho vyšší hodnocení. Takto dávám pouze 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.2.2.

Battle of Puppets0,79€AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4: Jailbreak přímo v prodejně Apple Store! (Video)

Následující článek

Nové Macy: Porovnání a test výkonu nových modelů 2010

Související články