Recenze: Satechi Premium 4 Port Aluminum USB Hub

Potřebu zakoupit USB Hub jsem pocítil již při pořízení MacBooku Air, jelikož jak je známo, disponuje pouze dvěma USB porty. Ostatně valně na tom nejsou ani starší MacBooky a samotný iMac. Po připojení externího disku a SuperDrive bylo vymalováno.

Potřebu zakoupit USB Hub jsem pocítil již při pořízení MacBooku Air, jelikož jak je známo, disponuje pouze dvěma USB porty. Ostatně valně na tom nejsou ani starší MacBooky a samotný iMac. Po připojení externího disku a SuperDrive bylo vymalováno.Situaci změnil nákup nejdříve základnové stanice AirPort Extreme a následně již zmiňovaného USB Hubu od společnosti Satechi. Touto kombinací jsem dokazal připojit všechny mé periferie.

AirPort Extreme má skvělou funkci sdílení tiskárny a USB externího disku v síti, ovšem díky pouze jednomu vestavěnému USB portu umožňuje zapojit jen jednu z variant. Elegantní řešení nabízí právě Satechi USB 4 Port Aluminum Hub se čtyřmi volnými porty, který svým designem ozdobí Vaši pracovní plochu a perfektně zapadne mezi Vaše hlinikové miláčky!
Osobně jsem s tímto IT doplňkem nadmíru spokojen. Je vyroben z hliníku a až napadně kopíruje vzhled bezdrátové Apple klávesnice. Porty jsou rozmístěny rozumně od sebe, což umožnuje pohodlné zasunutí a vysunutí USB koncovky. Prakticky je řesena také spodní část, která je vybavena protiskluzovou gumovou ploškou. Co se týče připojného kabelu, tak bych jeho délku uvítal malinko delší. Pochopitelně se počítá s pevným zapojením na pracovním stole, ale vzdálenost mezi zařízeními může být různá. Cenovka tohoto produktu ukazuje částku 27,99$, ale poněvadž je zboží zasíláno přímo ze San Diega, které se nachází v Kalifornii stejně jako naše posvátné Cupertino, je nutné zaplatit ještě dopravu do České republiky. Ta činí necelých 14$, takže celková částka, která se strhne z Vašeho účtu se pohybuje v přepočtu okolo 850 Kč.
Závěrem lze říci jen toto. Pokud hledáte opravdu stylový USB Hub, jistě se vyplatí počkat týden dva, než dorazí tento z USA. Sice disponuje porty s rychlostí USB 2.0, ale to je zatím pro většinu z nás dostačující. Satechi Premium 4 Port Aluminum USB Hub můžete zakoupit zde!

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Černý pátek: navštivte dnes Apple Online Store

Následující článek

Recenze: SwitchEasy NUDE pro iPhone 5 & SwitchEasy CoverBuddy pro iPad mini

Související články